Przykład CV - fotograf

CV na przykład dla fotografa, najbardziej kompleksowy przewodnik po pisaniu CV dla fotografa, z pomocą przykładów i wskazówek napisanych przez ekspertów ds. rekrutacji, możesz stworzyć imponujące CV w 5 minut i już dziś znajdziesz pracę !

/assets/seo/images/example.jpg
/assets/seo/images/example.jpg

Poniższy poradnik zawiera przykłady i wskazówki, jak napisać CV dostosowane do aktualnego rynku, które pomogą Ci znaleźć następną pracę.Możesz skorzystać z poniższych wskazówek przeznaczonych dla fotografów, napisać dla siebie imponujące CV w kilka minut i rozpocząć poszukiwania pracy Dziś.

 

Słynny fotograf uliczny Alfred Eisenstadt powiedział: „Ważniejsze jest „kliknięcie” z ludźmi niż „kliknięcie” w aparacie”. Oczywiście mówił o swoich tematach, ale to samo dotyczy życiorysów. Masz tylko jeden strzał, aby zaimponować potencjalnym pracodawcom i przekonać ich, że jesteś właściwym kandydatem do pracy.

W ramach swojej pracy fotografowie mogą podróżować do stref wojennych, nurkować z rekinami lub skakać z samolotów, aby uzyskać potrzebne im zdjęcia. Fotografowie oczywiście robią zdjęcia - ale nie lekceważą dodatkowej pracy związanej z fotografią, takiej jak umiejętności montażu, obróbki i publikowania wybitnych zdjęć.
W fotografii portretowej czy fotografii artystycznej nie ma miejsca na błędy, jak w CV. CV to jedno zdjęcie, które przedstawia Twoje najwybitniejsze talenty i musi być wspaniałe! Twoje CV powinno wyrażać Twoją kreatywność, jednocześnie prezentując wszystkie Twoje umiejętności, zwłaszcza jeśli jesteś niezależnym artystą. Kluczowe umiejętności w CV fotografów obejmują obsługę klienta, techniki fotograficzne, oprogramowanie techniczne i zarządzanie czasem.

W kilka minut nauczymy Cię jak:

Korzystając z naszych przykładowych szablonów CV i projektów, pomożemy Ci napisać najlepsze CV i znaleźć wymarzoną pracę, o której zawsze marzyłeś.

a więc zacznijmy!

  • Pisanie wstępu:

Jako fotografowie wyróżniacie się we wszystkim, co jest związane z uzyskaniem obrazu, ale w dalszym ciągu Wasze CV może wydawać się nieco nieostre. Jesteśmy tutaj aby pomóc!

Wstęp, zwany również profilem lub abstraktem, powinien kłaść artystyczny nacisk na twoją wiedzę zawodową i twoją osobowość artystyczną. Chcesz, aby potencjalni klienci i pracodawcy wiedzieli, że masz techniczne możliwości tworzenia pięknych obrazów, ale musisz też pochwalić się swoim stylem, talentem i etyką pracy - w końcu to Twój kreatywny umysł i pasja do pracy sprawiają, że jesteś idealnych kandydatów do pracy.

To Twoja okazja, w dwóch do trzech zdaniach, aby porozmawiać bezpośrednio z pracodawcą lub klientami o swoich umiejętnościach, zainteresowaniach, pasjach i wizji oraz zaprezentować swoją osobowość i talent twórczy. Co więcej, podczas gdy reszta CV opiera się głównie na zwięzłych punktach, jest to część, w której masz trochę więcej swobody i możesz zaangażować się w kreatywne pisanie.

Czy masz wyostrzoną intuicję, a jednocześnie nieskończoną cierpliwość? Czy potrafisz nakręcić zarówno zaplanowany ślub, jak i spontaniczną imprezę uliczną? Czy jesteś wykwalifikowanym edytorem wideo? Czy śnisz w nocy o Photoshopie? Zrób listę cech, które mogą sprawić, że pracodawcy Cię lepiej poznają i zapamiętają.

  • Doświadczenie zawodowe:

Fotografowie często wybierają niekonwencjonalną trasę. Powiedz nam, dokąd prowadziła Twoja ścieżka. Większość fotografów to freelancerzy - freelancerzy dla czasopism drukowanych lub internetowych, oferujący zdjęcia ślubne lub portrety, a może paparazzi lub fotografowie prasowi.

Oznacza to, że możesz nie mieć tradycyjnej historii zatrudnienia. Doświadczenie zawodowe niezależnych fotografów może być listą rodzajów fotografii, które wykonujesz i usług, które oferujesz klientom. Jeśli jednak pracujesz dla pracodawcy, takiego jak duże studio fotograficzne, powinieneś używać formatu CV odwróconego w kolejności chronologicznej (tj. od ostatniej pracy do pierwszej), aby spisywać swoje opisy stanowisk. Pamiętaj, aby wymienić każde doświadczenie zawodowe, które ma zbywalne umiejętności.
Sztuka tworzenia CV polega na tym, aby pokazać swoje najlepsze cechy i umiejętności w świetle reflektorów, jednocześnie prezentując wszechstronność. Pracodawcy chcą zobaczyć różnorodne umiejętności fotograficzne, ponieważ oznacza to, że możesz obsłużyć więcej klientów. Ponadto, jeśli klient lub dana definicja stanowiska wymaga doświadczenia w edycji zdjęć, upewnij się, że przedstawiłeś swoje doświadczenie w tej sprawie.

Jeśli zgromadziłeś imponujące osiągnięcia zawodowe – wspomnij o tym. Zaprezentowałeś swoje zdjęcia na wystawie? Prowadzisz wykłady z zakresu fotografii? Wygrałeś prestiżowy konkurs fotograficzny? Życiorys fotografa musi zawierać takie informacje. Pamiętaj, że Twoje CV jest Twoją wizytówką, a ich zadaniem jest pokazanie pracodawcy lub klientowi, że jesteś profesjonalistami, których chcą do swojego projektu/wydarzenia.
Jeśli przez dłuższy czas pracowałeś w jednej lub kilku zawodach niezwiązanych z fotografią, te prace również mogą być istotne, zwłaszcza jeśli pomogły ci rozwinąć umiejętności w kontaktach z ludźmi lub jeśli dowodzą, że jesteś doceniany przez Twoim pracodawcom za Twoje zaangażowanie i wiarygodność.

- A co z twoim portfolio ?

Jednym z Twoich najważniejszych zasobów w znalezieniu pracy w fotografii jest Twoje portfolio – kolekcja, w której zebrałeś swoje największe hity. Portfolio najlepszych zdjęć to świetny sposób na uzupełnienie CV, ponieważ już na pierwszy rzut oka daje dowód, że jesteś tak dobry, jak twierdzisz. Portfolio nie powstaje kosztem życiorysu, ale zwyczajowo na podstawie życiorysu dodaje się link do portfolio i dzięki temu uzyskuje się pełny obraz o sobie.

  • Umiejętności:

Sekcja umiejętności w twoim CV, w przeciwieństwie do twojego wprowadzenia, to miejsce, w którym możesz „pokornie pochwalić się” tym, w czym jesteś dobry. Sekcja powinna zawierać kombinację umiejętności technicznych z aparatem, komputerem i oprogramowaniem oraz „umiejętności miękkie”, które pozwalają dobrze radzić sobie z ludźmi.
Czy jesteś urodzonym fotografem, który intuicyjnie rozumie aparaty, obiektywy, oświetlenie i timing? Czy jesteś kreatorem edycji zdjęć, edycji wideo i edycji kolorów? Czy jesteś operatorem skimmera? Czy masz uzupełniające się umiejętności pisania lub projektowania stron internetowych, które mogą zaintrygować Twojego pracodawcę lub klienta? Wszystkie te rzeczy są krytyczne.

Rozwinięte umiejętności osobiste i społeczne są kolejnym niezbędnym narzędziem w szerokim zestawie narzędzi fotografa, dlatego bardzo ważne jest, aby pojawiły się one w Twoim CV. Stała praca z klientami i fotografami wymaga od fotografa uprzejmości, cierpliwości, spokoju ducha, obsługi, inicjatywy i pewności siebie.

  • Edukacja:

Bycie profesjonalnym fotografem nie wymaga formalnego wykształcenia, chociaż istnieją uczelnie artystyczne, które oferują studia w tej dziedzinie. Szczególnie dla osób zajmujących się fotografią filmową i telewizyjną.

Kurs fotografii może łączyć hobby i zawód i zapewniać sowite wynagrodzenie dla fotografów, którzy zarabiają na życie w terenie. Każdy fotograf ma własne źródło inspiracji, poprzez prace i używane przez siebie akcesoria. Istnieją różne kursy fotografii, które oferują różne specjalizacje, takie jak: kurs fotografii portretowej, kurs fotografii studyjnej, kurs fotografii eventowej, kurs fotografii krajobrazowej, kurs fotografii ptaków, kurs fotografii prasowej, kurs fotografii mody i inne. Jeśli i Ty aspirujesz do specjalizacji w fotografii, pragniesz wzbogacić się lub rozpocząć karierę fotograficzną, kurs fotografii jest świetnym sposobem na rozpoczęcie.

  • Projekt :

Jesteś ekspertem w dziedzinie wizualnej, a Twoje CV musi odzwierciedlać Twoje spojrzenie na czysty i schludny projekt. Projektowanie CV jest ważne we wszystkich obszarach, ale jest szczególnie ważne w dziedzinie wizualnej, takiej jak fotografia. Przesyłasz jedną stronę, która reprezentuje sumę Twoich talentów, osiągnięć i kunsztu, i powinna wyglądać świetnie. 

To, że jesteś urodzonym fotografem, nie oznacza, że ​​jesteś czarodziejem w projektowaniu CV. Nawet eksperci czasami potrzebują pomocy - dlatego opracowaliśmy serię szablonów zaprojektowanych dla Twojego CV, które pomogą Ci znaleźć pracę, której szukasz.

  • Podsumowując, kluczowe punkty i jak wyróżnić swoje CV?

Znane przysłowie mówi, że obraz wart jest tysiąca słów; Ale czy jedno zdjęcie ma znaczenie, skoro w każdej minucie robi się setki tysięcy zdjęć? Dla profesjonalnego fotografa – to jest właśnie wyzwanie.

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma taki czy inny aparat (zwłaszcza na smartfonach), za pomocą którego przesyłamy nieskończoną liczbę zdjęć do sieci społecznościowych. Ale różnica między zwykłą fotografią a profesjonalną fotografią polega właśnie na tym – przekształceniu każdego zdjęcia w coś więcej niż tylko to, które przesyłamy do sieci społecznościowej. Niezwykły obraz, który również zapadnie w pamięć. Na tym właśnie polega praca fotografa. Fotograf to osoba kreatywna i przekonująca, która utrwala życie za pomocą obrazów.

Bycie profesjonalnym fotografem to dla wielu wymarzona praca. Jeśli masz oko na uchwycenie otaczającego Cię świata i wiesz, jak promować swoje kreatywne umiejętności, masz mnóstwo możliwości rozwijania własnej ścieżki kariery.
Aby być idealnymi kandydatami do najlepszych prac fotograficznych, musisz opracować swoje CV i zapewnić sobie odpowiednią ekspozycję. Jak w każdym zawodzie artystycznym, fotografia, talent i osobisty styl są niezbędnymi składnikami sukcesu w tej dziedzinie. Jednak, jak w każdym innym zawodzie na rynku, duże znaczenie ma również wykazanie się rozległą wiedzą oraz gromadzenie wysokiej jakości i zróżnicowanego doświadczenia zawodowego, ponieważ tym, co odróżnia fotografa amatora i szczególnie utalentowanego od profesjonalnego fotografa, są studia zawodowe i gromadzenie doświadczenia podczas pracy "na polu".

Twoje CV powinno odzwierciedlać zarówno Twój kreatywny umysł i pasję do dziedziny, jak i doskonałe umiejętności obsługi klienta i umiejętności biznesowe. Połączenie tych dwóch sprawi, że będziesz idealnymi kandydatami na to stanowisko.


To tylko niektóre z punktów, które sprawią, że Twoje CV będzie wyróżniać się na tle innych - za pomocą naszego narzędzia do pisania CV na resumake.co.il możesz łatwo i szybko utworzyć CV i zostać zaakceptowanym przez wiodące firmy w rynek.

Gotowe do użycia szablony, które pomogą Twojemu CV wyróżnić się wśród rekruterów
Wypróbuj teraz profesjonalny kreator CV. Rozpocznij za darmo