Przykłady życiorysów (dla 2023)

Poniżej znajdziesz życiorysy dla ponad 150 zawodów pogrupowanych według branż. Skorzystaj z porad ekspertów i naszego darmowego kreatora życiorysów, aby stworzyć piękne CV w kilka minut.

resume image
resume image

CV to narzędzie do autopromocji, które podkreśla twoją wiedzę i umiejętności przed potencjalnym pracodawcą. Bardzo ważne jest, aby dostosować swój życiorys do opisu stanowiska pracy. Możesz mieć kilka wersji życiorysu, aby idealnie pasowały do różnych stanowisk. Na przykład, CV programisty będzie zawierało języki programowania. Z drugiej strony, ten sam programista może chcieć ubiegać się o stanowisko kierownika zespołu, więc należy wprowadzić kilka zmian - poza zapleczem technicznym, które jest bardzo ważne, ważne mogą być także inne umiejętności, takie jak kierowanie zespołem czy planowanie projektu. Dobrze napisane CV może być trudne - z jednej strony powinno zaciekawić czytelnika, ale z drugiej - nie przesadzić i nie zmęczyć potencjalnego pracodawcy. Upewnij się, że wybrałeś imponujący szablon CV, który pasuje do danej roli i wybierz kolory, które nie będą zbyt odważne, ale będą się wyróżniać i błyszczeć na Twoim CV. W sieci można znaleźć mnóstwo przykładów CV, ale eksperci HR akceptują tylko kilka z nich. Upewnij się, kto jest autorem i przeczytaj o reputacji strony; nie chcesz, aby osoby bez odpowiedniego doświadczenia doradzały Ci w sprawie Twojej kariery. Przez lata zdobyliśmy bogate doświadczenie i pomogliśmy wielu osobom znaleźć pracę na całym świecie. Z pomocą napisanych przez nas profesjonalnych poradników stworzysz imponujące CV - łatwo i szybko.

Uroda i wellness
Każdy chce być piękny i zadbany, zawody związane z urodą stały się szczególnie popularne w ostatnich latach, a z pomocą przewodników, które dla Ciebie napisaliśmy, zostaniesz przyjęty do pracy, która będzie pielęgnować także Ciebie!
Księgowość i finanse
Świat finansów wymaga skrupulatności i zdolności analitycznych. Dzięki doskonałym wskazówkom i narzędziu do tworzenia życiorysu, w ciągu kilku minut będziesz miał imponujące CV.
Edukacja
Zawody związane z nauczaniem mają duże znaczenie i są bardzo powszechne, dlatego należy położyć nacisk na wskazówki, które napisaliśmy dla różnych ról, aby wyróżnić się na tle innych!
HR i administracja
W każdej firmie istnieją stanowiska związane z zasobami ludzkimi i administracją, a w poniższych artykułach zamieściliśmy przydatne informacje, dzięki którym znajdziesz pracę, o jakiej zawsze marzyłeś!
Hotelarstwo i gastronomia
Wszyscy kochają restauracje i hotele, a wiele firm poszukuje doskonałych pracowników; dzięki nam możesz się wyróżnić i dostać do najlepszych firm.
Prawo
Tworzenie CV dla branży prawniczej nigdy nie było łatwiejsze; napisaliśmy wszystkie przydatne informacje, które pomogą Ci przygotować dokładne CV dla ról prawniczych.
Usługi bezpieczeństwa i ratownictwa
Służby ratownicze mają kluczowe znaczenie dla każdego kraju. Jest to ciężka praca, która wymaga zaangażowania przez całą dobę, a z naszą pomocą skrócimy Twój czas do momentu otrzymania upragnionej pracy!
Praca socjalna
Pomaganie ludziom jest dla Ciebie najważniejsze; tym razem pomagamy Ci z ważnymi wskazówkami, jak napisać imponujące CV, które pomoże Ci dostać się do następnej roli!
Sprzedaż detaliczna i obsługa klienta
Obsługa klienta jest podstawą zadowolenia klientów. Każda firma, aby odnieść sukces, musi inwestować w ten dział. Dzięki naszym przykładom Twoje CV zrobi wrażenie na każdym rekruterze!
Kierownictwo Zarządu
Zawsze chciałeś zarządzać ludźmi lub kierować procesami? To jest miejsce dla Ciebie; po wybraniu roli otwórz wszystkie wskazówki, które pomogą Ci zdobyć pracę!
Transport
Każdy z nas korzysta z usług transportowych; w obecnych czasach przemieszczanie się z miejsca na miejsce stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki naszym wskazówkom zostaniesz przyjęty do dynamicznej roli, która pozwoli Ci zobaczyć świat!
Nieruchomość
W ostatnich latach odnotowano szczytowy popyt na nieruchomości, podobnie jak pośrednicy w handlu nieruchomościami. Napisaliśmy wszystkie najnowsze przewodniki, aby pomóc Ci być najlepszym w swojej dziedzinie i wyróżniać się na wszystko inne!
Sprzedaż i Marketing
Role marketingu i sprzedaży mają kluczowe znaczenie dla rozwoju każdej firmy. Aby dotrzeć do najlepszych firm, koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami, które dla Ciebie przygotowaliśmy!
IT i inżynieria
Dzięki naszym wskazówkom możesz w kilka minut stworzyć imponujące CV na różne stanowiska w świecie zaawansowanych technologii - tutaj znajdziesz wszystkie wskazówki napisane przez ekspertów ds. rekrutacji, dzięki którym możesz znaleźć pracę już dziś!
Sport i fitness
Sport i sprawność fizyczna to kluczowe dziedziny Twojego życia, nie musisz pocić się także przy pisaniu CV. Nasi instruktorzy pomogą Ci zdobyć każdą rolę, która ma wysoki puls.
Inne
W załączeniu znajdują się inne przykłady, które mogą Ci pomóc - jeśli Twoja rola pojawia się tutaj, możesz wykorzystać ważne informacje napisane przez ekspertów ds. rekrutacji, aby pomóc Ci zdobyć pracę, o której zawsze marzyłeś!
Medycyna
Świat medycyny intryguje wielu i przyciąga najlepszych, każda rola to cały świat, a my napisaliśmy dla Ciebie wyczerpujące przewodniki, które pomogą Ci napisać profesjonalne CV!
Gotowe do użycia szablony, które pomogą Twojemu CV wyróżnić się wśród rekruterów
Wypróbuj teraz profesjonalny kreator CV. Rozpocznij za darmo