CV na przykład - Wykładowca

CV dla próbki wykładowcy, najbardziej wszechstronny przewodnik po pisaniu CV wykładowcy, z pomocą przykładów i wskazówek napisanych przez ekspertów ds. Rekrutacji możesz stworzyć imponujące CV w 5 minut i już dziś znajdziesz pracę!

/assets/seo/images/example.jpg
Średnia ocena: 4,2 (176 głosy)
/assets/seo/images/example.jpg

Poniższy poradnik zawiera przykłady i wskazówki, jak napisać CV dostosowane do aktualnego rynku, które pomogą Ci znaleźć kolejną pracę.Możesz skorzystać z poniższych wskazówek przeznaczonych dla wykładowców, napisać imponujące CV dla siebie w kilka minut i rozpocząć poszukiwania pracy Dziś.


Wykładowca to osoba, która w sposób frontalny przekazuje wiedzę studentom. Jeśli chodzi o uczelnie wyższe, czyli uczelnie wyższe, jest to stanowisko wymagające i prestiżowe, które im bardziej obsadzony staż pracy, tym lepiej jest wynagradzany finansowo .

Wykładowcy są ekspertami w swojej dziedzinie. Opracowują, organizują i wdrażają znaczący program nauczania dla kursów na różnych poziomach uniwersyteckich. Ale to dopiero początek. Wykładowcy na uniwersytetach lub w kolegiach opracowują zadania, które pomagają studentom w efektywnym przyswajaniu treści kursu i służą jako mentorzy dla osób aspirujących do praktyki w tej dziedzinie. Ponadto od wykładowców zwykle oczekuje się kontynuowania badań w swojej dziedzinie oraz publikowania większej liczby artykułów i wiedzy teoretycznej.

Życiorysy wykładowców muszą szybko edukować innych o swoich umiejętnościach. Aby móc zaprezentować się komisji rekrutacyjnej, Twoje CV, które prawdopodobnie będzie zawierało listę Twoich publikacji, musi być równie dobrze przemyślane, jak programy nauczania.

W kilka minut nauczymy Cię jak:

Korzystając z naszych przykładowych szablonów CV i projektów , pomożemy Ci napisać najlepsze CV i znaleźć wymarzoną pracę, o której zawsze marzyłeś.

a więc zacznijmy!

  • Pisanie wstępu:

Tak jak mocny początek nadaje ton dalszej części lekcji, mocne wprowadzenie (znane również jako profil) zmiata czytelników wraz z resztą twojego CV. Oznacza to, że pracodawcy powinni być w stanie wyczuć Twoją osobowość, wcześniejsze doświadczenia i umiejętności z wystarczającą ilością szczegółów, aby zachęcić ich do dalszego czytania.

Twoje wprowadzenie to krótki opis tego, kim jesteś, co osiągnąłeś i dokąd prowadzi cię Twoja kariera. W dwóch do trzech zdaniach musisz podkreślić swoją wyjątkową wartość i to, co możesz wnieść do przyszłej instytucji edukacyjnej, w której będziesz pracować. Musisz opisać swoją jakość zawodową i podać informacje, które mogą nie pojawiać się w innych sekcjach twojego CV, takie jak twoja postawa i filozofia.

Zwróć uwagę, że życiorysy są zwykle budowane na listach klauzul z niewielką ilością wolnego miejsca na okres próbny. Wstęp jest jedynym wyjątkowym działem, w którym można wyjść z kadru, więc może to być dobre miejsce na krótkie kreatywne pisanie. Pułapką, której należy tutaj unikać, są długie wyjaśnienia. Zważ krytycznie każde słowo, ponieważ masz mało miejsca i dobrze je wykorzystaj. Używaj potężnych czasowników, które opisują konkretne zadania lub osiągnięcia, oraz potężnych przymiotników, które najlepiej Cię opisują.

  • Doświadczenie zawodowe:

Sekcja dotycząca doświadczenia zawodowego jest rdzeniem twojego CV, jest częścią, która łączy to wszystko razem. Upewnij się, że jest to najsilniejsza i najbardziej szczegółowa sekcja, jaką masz. Właściwe podkreślenie twojego doświadczenia zawodowego jest istotną częścią pisania mocnego CV wykładowców. Osoba czytająca Twoje CV prawdopodobnie sprawdzi Twoje doświadczenie zawodowe, aby upewnić się, że nadajesz się do pracy, więc chcesz przekazać jej jak najwięcej informacji. Oprócz pełnionych ról nauczycielskich musisz wyjaśnić, jakie były twoje obowiązki.

Aby osiągnąć stanowisko wykładowcy, nie jest konieczne studiowanie w dedykowanym programie szkoleniowym, ponieważ nie ma określonego kierunku studiów dla kształcenia wykładowców w środowisku akademickim. Osoby zainteresowane pracą na wykładowcach powinny ukończyć studia magisterskie w swojej dziedzinie i zdobyć szerokie praktyczne doświadczenie w zakresie badań i nauczania. Tutaj jest miejsce, w którym można omówić kursy, które prowadziłeś i w jakich instytucjach akademickich byłeś.

Najlepiej jest napisać swoje CV w odwrotnej kolejności chronologicznej, uwzględniając w pierwszej kolejności swoje ostatnie doświadczenia. Pracuj wstecz, aż będziesz miał 3-4 odpowiednie przykłady. Jeśli masz wystarczające doświadczenie w edukacji, najlepiej pominąć zupełnie niepowiązane doświadczenia, chyba że wykazują one znajomość konkretnego przedmiotu, którego planujesz uczyć.

Jeśli nie masz doświadczenia w nauczaniu lub staniu przed publicznością, możesz również wykazać się wiedzą w dziedzinie związanej z jednym z obszarów tematycznych, których będziesz się uczyć. Tak czy inaczej, ważne jest, aby dostosować swoje CV do opisu stanowiska, na które się ubiegasz, pokazując, w jaki sposób Twoje wcześniejsze doświadczenia zawodowe wykształciły umiejętności potrzebne do bycia doskonałymi wykładowcami.

  • Umiejętności:

Podczas gdy edukacja dotyczy wiedzy, nauczanie dotyczy umiejętności. Każdy, kto spędził dzień na zajęciach, może powiedzieć, że najbardziej uczony profesor nie zawsze jest najlepszym nauczycielem. Ponieważ wiedza i umiejętność jej przekazywania to dwa różne procesy. Rzeczywistość nauczania jest taka, że ​​twoje umiejętności zarządzania klasą będą tak samo ważne jak twoje umiejętności dydaktyczne.

Pisząc sekcję dotyczącą umiejętności, prawdopodobnie skupisz się głównie na umiejętnościach miękkich - tych samych wrodzonych cechach, które czynią Cię skutecznymi nauczycielami, których szanują uczniowie. Praca wykładowców jest trudna i wymaga od nich dużego nakładu i wytrwałości w celu dotarcia do wyższych stanowisk w świecie akademickim. Aby być szczególnie dobrym wykładowcą, musisz mieć charyzmę i pewność siebie, wiedzieć, jak stanąć przed publicznością studencką, a także przekazać materiał do nauki w sposób wyczerpujący i odpowiedni.

Ale nie jest złym pomysłem dorzucenie też twardych umiejętności. Umiejętności trudne to zdolności, które obracają się wokół określonej wiedzy, oprogramowania komputerowego i pragmatycznych zadań. Obecnie instytucje akademickie korzystają z systemów nauczania online, aby przesyłać materiały do ​​nauki, przykładowe testy, przesyłać zadania domowe, a nawet przystępować do egzaminów domowych. Uwzględnij w tej sekcji wszystkie umiejętności technologiczne, które opanowałeś.

Ponadto w sekcji umiejętności nie szkodzi również wskazanie znajomości języków, którymi się nie posługujesz, a jedynie czytasz i piszesz w celach akademickich (np. francuski, niemiecki, łacina).

  • Edukacja:

Aby otrzymać stanowisko wykładowcy na uczelni należy ukończyć studia licencjackie na odpowiednim wydziale z wysokimi ocenami, najlepiej z wyróżnieniem. Ważne jest wtedy, choć nie jest to konieczne, aby zostać zatrudnionym jako praktyk uniwersytecki. Kolejnym krokiem jest studiowanie na studiach magisterskich i doktoranckich podczas studiowania studentów w ramach jednego z kursów.

W tej sekcji można wymienić wszystkie szkolenia akademickie, które zgromadziłeś przez lata. Musisz określić rodzaj i nazwę uczelni, lata i kierunek studiów. Oczywiście, jeśli masz szczególnie wysoką średnią ocen i certyfikat doskonałości, to jest to miejsce, w którym możesz to podkreślić.

W przeciwieństwie do każdego innego formatu CV, w przypadku wykładowcy zaleca się wydzielenie odrębnych działów na publikacje (w czasopismach naukowych i czasopismach), stypendia, nagrody i tym podobne.

  • Projekt:

Czym innym jest powiedzieć, że jesteś dobrze zorganizowanym wykładowcą, a czym innym pokazać to. Jednym z najłatwiejszych sposobów na podkreślenie wagi swoich słów jest wdrożenie i zaprojektowanie CV.

Udany szablon CV jest jak dobrze zorganizowana tablica, która pomaga uczniom zademonstrować swoje zamiary. Wysokiej jakości szablon, który trafia dokładnie we właściwe miejsce, jeśli chodzi o profesjonalizm i styl, to najlepszy sposób, aby dać sobie szansę na zdobycie pożądanej pozycji wykładowcy.
W dziedzinie edukacji będziesz chciał, aby Twoje CV było proste. Chociaż jeden unikalny kolor może być interesującym wyborem, najlepiej zachować poczucie czystego projektu, bez zbędnych ikon i obrazów. Wybierz prosty i przejrzysty szablon, który nadaje odpowiedni charakter definicji środowiska akademickiego, ale zawiera elementy wykazujące kreatywność, pożądaną cechę wykładowców. Wybierając odpowiedni dla siebie szablon, weź pod uwagę kulturę każdej instytucji, do której aplikujesz.

Korekta i edycja to najważniejsza część, na którą musisz zwrócić uwagę! Pracodawcy chcą profesjonalnego i dopracowanego CV. Pamiętaj, aby uważnie edytować swoje CV, poszukaj błędów ortograficznych lub gramatycznych. Upewnij się również, że Twój projekt jest spójny. Na przykład upewnij się, że używasz tego samego stylu wypunktowań w całym swoim CV i tego samego rozmiaru czcionki we wszystkich nagłówkach sekcji.

Oczywiście nie ma potrzeby zaczynać wszystkiego od zera, wybierając jeden z naszych szablonów uzyskasz dokładnie taki efekt, jakiego szukasz i stworzysz świetne CV, które bez wątpienia wyróżni się na tle konkurencji.

  • Podsumowując, kluczowe punkty i jak wyróżnić swoje CV?

Wielu z tych, których pociągają badania akademickie, marzy o awansie na stanowiska wykładowców. Droga do fotela wykładowcy jest długa i niełatwa, ale w końcu można dostać się na stanowiska, które niosą za sobą wielkie wyzwanie, satysfakcję intelektualną i dość wysokie zarobki.

Praca wykładowców jest trudna i wymaga od nich dużego nakładu i wytrwałości w celu dotarcia do wyższych stanowisk w świecie akademickim. Aby być szczególnie dobrymi wykładowcami, muszą mieć charyzmę i pewność siebie, umieć stanąć przed audytorium studenckim, a także wybrać unikalną i ciekawą dziedzinę badań, która przyciągnie studentów, a jednocześnie zostanie zaakceptowana do wiodących czasopism w Izrael i na całym świecie. 
Ogólnie rzecz biorąc, wykładowcy w środowisku akademickim mają doktorat z bogatym doświadczeniem dydaktycznym i publikują w wiodących czasopismach esejów. Innym aspektem, który jest istotny dla warunków przyjmowania wykładowców, są rekomendacje, jakie otrzymują od organów akademickich, takich jak wykładowcy i badacze, towarzyszący procesowi badawczemu do rozprawy doktorskiej i rozprawy doktorskiej.

Stanowiska wykładowców w środowisku akademickim oferują wiele korzyści, takich jak swoboda w wyborze tematów, na których należy się skoncentrować w badaniach i nauczaniu, kreatywność i wyzwania intelektualne, a także uznanie w środowisku akademickim i przemysłowym osiągnięć i przełomów w badaniach. Te powody, jak również inne czynniki, przyciągają każdego roku sporo naukowców do kontynuowania badań w celu połączenia stanowisk wykładowców w różnych instytucjach i rozpoczęcia długiej, ale satysfakcjonującej ścieżki nauczania i badań naukowych w środowisku akademickim.

Napisanie CV dla wykładowcy nie jest łatwym zadaniem. Stanowisko wykładowcy może odbywać się w kilku kanałach, od profesjonalnych wykładowców w kolegiach i instytucjach nieakademickich (gdzie wykładowcy mają głównie doświadczenie w danej dziedzinie) po standardy dla wykładowców w instytucjach szkolnictwa wyższego (kolegiach i uniwersytetach).
Pisanie CV dla wykładowcy powinno łączyć wiedzę z takimi cechami, jak stanie przed publicznością, opracowywanie planów lekcji i nie tylko. Oczywiście wskazane jest poszerzenie o edukację, w tym o szczegóły dotyczące prac dyplomowych, obszarów specjalizacji i tematów badawczych. Pisząc CV dla wykładowcy, w ramach doświadczenia zawodowego wyszczególnij kursy, które prowadziłeś i w jakich instytucjach. Możesz nawet dołączyć programy nauczania. Jeśli masz doświadczenie w pracy w samej branży (praktyka), to jest to znacząca zaleta!


To tylko niektóre z punktów, które sprawią, że Twoje CV będzie wyróżniać się na tle innych - za pomocą naszego narzędzia do pisania CV na resumake.co.il możesz łatwo i szybko utworzyć CV i zostać zaakceptowanym przez wiodące firmy w rynek.

Gotowe do użycia szablony, które pomogą Twojemu CV wyróżnić się wśród rekruterów
Wypróbuj teraz profesjonalny kreator CV. Rozpocznij za darmo