Przykładowe CV stylistów włosów (bezpłatny przewodnik)

Utwórz CV stylisty włosów, w którym otrzymasz wywiad z naszymi bezpłatnymi przykładami i wskazówkami dotyczącymi pisania. Użyj i dostosuj nasz szablon i umów się na rozmowę kwalifikacyjną już dziś.

/assets/seo/images/example.jpg
/assets/seo/images/example.jpg

Poniższy poradnik zawiera przykłady i wskazówki, jak napisać CV dostosowane do aktualnego rynku, które ułatwią Ci znalezienie następnej pracy.Możesz skorzystać z poniższych porad przeznaczonych dla stylistów fryzur, napisać dla siebie imponujące CV w kilka minut i rozpocząć pracę szukaj dzisiaj.


Niewiele jest rzeczy, które sprawiają, że czujemy się dobrze ze sobą, jak udana fryzura. Gdy zostajemy powierzeni fryzjerowi w salonie fryzjerskim, boimy się i chcemy wiedzieć, że jesteśmy słuchani i że jesteśmy w dobrych rękach. Niektórzy klienci chcą tylko krawędzi, niektórzy są w kolorze, a niektórzy chcą metamorfozy. Styliści fryzur to tak naprawdę artyści, przedsiębiorcy, a czasem najbliżsi przyjaciele, z którymi dzielą skrywane tajemnice.

Każdy, kto choć raz próbował się samemu strzyc, docenia profesjonalnych stylistów fryzur, którzy pracują głównie u fryzjerów, ale czasami w kurortach, SPA, na planie zdjęciowym lub nawet bezpośrednio w domu klienta. Nowi styliści fryzur mogą uznać, że praca wymaga ducha przedsiębiorczości, ale z biegiem czasu i silną bazą klientów, styliści fryzur mogą często zarabiać przyzwoite dochody z pracy, którą lubią.

Stylizacja włosów to zawód, który spotyka ludzi w bardzo intymnym miejscu, wymaga bardzo rozwiniętego zmysłu estetycznego równolegle z doskonałymi umiejętnościami interpersonalnymi i wrażliwością. Jak więc zaprojektować CV z dziedziny stylizacji włosów, które zapewni Ci wymarzoną pracę, do której dążyłeś?

W kilka minut nauczymy Cię jak:

Korzystając z naszych przykładowych szablonów CV i projektów , pomożemy Ci napisać najlepsze CV i znaleźć wymarzoną pracę, o której zawsze marzyłeś.

a więc zacznijmy!..

  • Pisanie wstępu:

Napisanie akapitu wprowadzającego nie jest obowiązkowe, ale pozwala fryzjerowi lub innemu potencjalnemu pracodawcy szybko wiedzieć, kim jesteś i czego fryzjer może od Ciebie oczekiwać. Wystarczy spojrzeć na wprowadzenie i portfolio, aby wiedzieć, czy dobrze pasujesz do firmy.
Dzieje się tak dlatego, że wstęp to miejsce swobodnego pisania, opisywania swojego charakteru, stylu, doświadczenia i wykształcenia. Wykorzystaj swoje wprowadzenie, aby zaprezentować się jako wyjątkowe kandydatki, które pasjonują się włosami w różnych odcieniach i mają wiele do zaoferowania, zarówno pod względem umiejętności, jak i osobowości.

Mocne wprowadzenie powinno stworzyć świetne pierwsze wrażenie, ponieważ może wpłynąć na to, czy pracodawca przeczyta resztę Twojego CV. Twoim zadaniem jest przekonać siebie, że jesteś właściwym kandydatem do pracy. Nie więcej niż 2-3 zdaniami powinieneś podkreślić swoje głębokie zrozumienie w dziedzinie stylizacji włosów.

  • Doświadczenie zawodowe:

Wykorzystaj swoje poprzednie oferty pracy, aby dopasować się do wymagań pracy w salonie fryzjerskim lub salonie, w którym aplikujesz o pracę, aby mieć największą szansę na zdobycie pracy. Lista Twoich poprzednich prac pokazuje, że Twoje umiejętności są wysoce profesjonalne i zostały przetestowane przez klientów. Twoje doświadczenie zawodowe daje menedżerom fryzjerskim zrozumienie Twojej ścieżki w branży i pomaga im ocenić, czy pasujesz do poziomu doświadczenia innych stylistów fryzur pracujących w ich branży.

Pisząc sekcję dotyczącą doświadczenia zawodowego, postaraj się jak najwięcej szczegółowo opisać: Jakie techniki znasz? Masz doświadczenie w fryzurach na imprezy? Znajomość tworzenia działek? Farbowanie włosów? Ponadto, jaki charakter miała praca w Twoim poprzednim miejscu pracy: Czy pracowałeś w zakładzie fryzjerskim? Czy miała lojalną klientelę? Czy jest jedną z najbardziej szanowanych w branży? Dostałeś się do pracy na imprezach? W fotografii telewizyjnej i filmowej? Ważne jest, aby informacje o Twoim doświadczeniu były przekazywane w sposób jak najbardziej szczegółowy i przejrzysty oraz przedstawiały Cię w sposób profesjonalny i pochlebny.

Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w stylizacji włosów, spróbuj opisać inne prace, w których miałeś kontakt z klientelą. Innym ważnym doświadczeniem jest doświadczenie w obsłudze klienta i sprzedaży lub jakiejkolwiek pracy, w której miałeś kontakt z ludźmi i specjalizujesz się w zaspokajaniu potrzeb klientów. Dodatkowe doświadczenie ze świata pielęgnacji i urody może być również doskonałe, ponieważ chociaż umiejętności techniczne są różne, zdolności ludzkie i estetyczne wymagane w tej dziedzinie są podobne.

Pomyśl o przedstawieniu niektórych punktów konkretnymi liczbami, jeśli możesz. Na przykład ilu klientów widziałeś w przeciętnym tygodniu? Ile razy pojawiałeś się na wystawach? Lub ilość nagród lub wzmianek na stronach poświęconych stylowi lub w czasopismach. Każde wyróżnienie pomaga pokazać pracodawcom, że zasługujesz, aby być w ich biznesie.

  • Umiejętności:

Twoje umiejętności to te, które stawiają klientów w drzwiach i sprawiają, że wciąż wracają. Teraz nadszedł czas, aby mogli zagrać. Jak wielu wie, włosy mogą szybko rosnąć, ale jedna zła fryzura na długo pozostanie w pamięci. Możesz mieć całe doświadczenie i wykształcenie na świecie, ale jeśli twoje umiejętności nie są odpowiednie, trudno ci będzie utrzymać klientów i pozostać w terenie przez długi czas.

Twoje umiejętności można podzielić na twarde i miękkie kategorie. Twarde umiejętności to właściwie wszystko, co wymaga dotknięcia narzędzia rękami. Oznacza to, że oprócz nożyczek lub maszynki do strzyżenia włosów może to być również odpowiednie profesjonalne oprogramowanie komputerowe, w tym przypadku oprogramowanie biurowe, oprogramowanie kasowe lub zarządzanie dziennikiem do planowania.

Umiejętności miękkie to cechy Twojej osobowości i cechy obsługi klienta, które sprawiają, że Twoje krzesło jest przytulnym i zachęcającym miejscem dla klientów. Książki zdobywają zaprzysiężonych stałych klientów również dzięki dobrze rozwiniętym umiejętnościom zawodowym, ale często dzięki wyjątkowej więzi międzyludzkiej, jaką z nimi tworzą. Aby przekazać coś z osobistego kontaktu, wyjaśnij w kilku cechach, dlaczego doświadczenie strzyżenia z tobą jest takie, że żaden klient nie zapomni.

Ponadto ważne jest, aby odświeżyć i zaktualizować swoje umiejętności, aby być na bieżąco z duchem czasu i trendami oraz pragnieniami klientów. Podążanie za najnowszymi trendami pomoże Ci przyciągnąć nowych klientów i zyskać reputację modnych i modnych stylistów fryzur.

  • Edukacja:

Książki w różny sposób rozpoczynają swoją karierę zawodową, niektóre zdobywają wiedzę już w wieku młodzieńczym, inne towarzyszą profesjonalistom, którzy je kształcą w tej dziedzinie lub są tacy, którzy chodzą do szkół prowadzących różne salony. W świecie literatury nie ma bezpiecznej i jasnej ścieżki, więc Twoje CV nie musi być takie, jak Twoi koledzy w zawodzie, ale ważne jest, aby odzwierciedlały duże doświadczenie i wiedzę.

Jeśli uczestniczyłeś w zorganizowanym kursie, wyraź to jasno i określ praktyczne doświadczenie zdobyte w ramach kursu. Jeśli tak nie jest przy opisie swojego wykształcenia, poza wspomnieniem świadectwa dojrzałości możesz również wskazać dodatkowe studia z zakresu groomingu i urody.

  • Projekt:

Jesteś ekspertem w dziedzinie projektowania i stylu, więc pozwól, aby wyróżniało się to w Twoim CV. Projektowanie CV będzie pierwszym wrażeniem, jakie fryzjer zrobi na Twoim stylu. To świetna okazja, by się wyróżnić i ważne jest, aby nie wyrzucić go do kosza. Projektując swoje CV, pamiętaj, aby dopasować styl CV do stylu salonu, do którego się zgłaszasz. Nie chcesz wysyłać poważnego i bezbarwnego pliku do najbardziej wartościowego barbarzyńcy w mieście. Odrobina zabawy może działać na Twoją korzyść, jeśli lubisz bawić się szalonymi kolorami i najnowszymi trendami.

W przypadku życiorysu stylisty fryzur możesz użyć odrobiny koloru i dodać swoje zdjęcie, które pokazuje Twój najlepszy dzień fryzjerski. Pamiętaj też, aby dodać swoją stronę na Instagramie lub adres URL do swoich danych kontaktowych, aby pracodawcy mogli szybko dotrzeć do Twojego portfolio.

Utrzymanie spójności CV z portfolio pod względem koloru, stylu i stylu pomoże Ci stworzyć osobistą markę - styl, który reprezentuje Ciebie i pokazuje, że zachowujesz spójność wszędzie tam, gdzie się prezentujesz, nawet osobiście!

To, że jesteś stylistką fryzur z szalonym wyczuciem stylu, nie oznacza, że ​​czasami nie potrzebujesz pomocy - wybierając jeden z naszych szablonów osiągniesz dokładnie taki efekt, jakiego szukasz i stworzysz świetne CV, które bez wątpienia się utrzyma. odejść od konkurencji. Zaprojektowaliśmy dla Ciebie szereg profesjonalnych szablonów projektowych , które pomogą Ci osiągnąć dokładnie to, czego szukasz.

Podsumowując, kluczowe punkty i jak wyróżnić swoje CV?

Stylizacja włosów to zawód, który spotyka ludzi w bardzo intymnym miejscu, wymaga bardzo rozwiniętego zmysłu estetycznego równolegle z doskonałymi umiejętnościami interpersonalnymi i wrażliwością. Klienci dobrej książki lub biblioteki są lojalni przez lata i będą podróżować dla nich na duże odległości lub czekać w długich kolejkach, aby wiedzieć, że otrzymają najlepszą opiekę.
Najlepszą wizytówką w poszukiwaniu pracy jako stylista fryzur jest Twoje CV. Ta przestarzała tradycja jest nadal uważana za główną informację, która powoduje, że pracodawcy zatrudniają Cię do pracy.

Zmień swoje CV, aby uzyskać pożądaną pracę. Zacznij od dobrze napisanego wstępu, który pokazuje Twoje mocne strony w stylizacji włosów i dotyka Twoich umiejętności sprzedażowych i zmysłu biznesowego. Skorzystaj z sekcji poświęconej doświadczeniu zawodowemu, aby wymienić swoje osiągnięcia zawodowe i obowiązki na poprzednich stanowiskach. Chociaż twoje doświadczenie zawodowe mówi wiele o twoich umiejętnościach, nadal ważne jest, aby podkreślić swoje umiejętności w zakresie CV. Skorzystaj z sekcji swoich umiejętności, aby podzielić się swoimi obszarami wiedzy, takimi jak narzędzia i techniki, które opanowałeś.

Umiejętności obsługi klienta są również absolutną koniecznością, aby przetrwać w dziedzinie estetyki. Najlepsi styliści fryzur mogą wykorzystać swoje możliwości w zakresie obsługi klienta, aby z czasem zbudować lojalną bazę klientów. Lojalna baza klientów to każde marzenie fryzjera, ponieważ jest wysoko ceniona i prowadzi do spójnego przepływu biznesu.
Przygotuj się do rozmów kwalifikacyjnych, zbierając informacje z różnych źródeł o branży, w której chcesz pracować. Wykorzystaj informacje, takie jak profil klienta, który przychodzi i style, które charakteryzują salon, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Ponadto uporządkuj swoją listę kontaktów. W takich dziedzinach jak stylizacja włosów, nawiązywanie kontaktów zawodowych Twoi przyjaciele i rodzina mogą być pomocni w poszukiwaniu pracy. Nie zapomnij o byłych kolegach i profesjonalnych instruktorach. Śledź profile miejsc, w których chcesz pracować w mediach społecznościowych, aby ułatwić większą interakcję i potencjalne skierowania do pracy.

I ostatnia wskazówka: profesjonalizm w Twojej cyfrowej obecności powinien być priorytetem. Przyszli pracodawcy będą przeglądać Twoje profile i wpisy online. Zwracaj uwagę na swoje wypowiedzi w mediach społecznościowych i nie mów negatywnie o poprzednich pracodawcach.


To tylko niektóre z punktów, które sprawią, że Twoje CV będzie wyróżniać się na tle innych - za pomocą naszego narzędzia do pisania CV na resumake.co.il możesz łatwo i szybko utworzyć CV i zostać zaakceptowanym przez wiodące firmy w rynek.

Gotowe do użycia szablony, które pomogą Twojemu CV wyróżnić się wśród rekruterów
Wypróbuj teraz profesjonalny kreator CV. Rozpocznij za darmo