Wznów na przykład - stewardesa

Przykładowe CV stewardesy, najbardziej wszechstronny przewodnik po pisaniu CV stewardessy, z pomocą przykładów i wskazówek napisanych przez ekspertów ds. rekrutacji możesz stworzyć imponujące CV w 5 minut i już dziś znajdziesz pracę!

/assets/seo/images/example.jpg
/assets/seo/images/example.jpg

Poniższy poradnik zawiera przykłady i wskazówki, jak napisać CV dostosowane do aktualnego rynku, które pomogą Ci znaleźć następną pracę.Możesz skorzystać z poniższych wskazówek przeznaczonych dla stewardów, napisać dla siebie imponujące CV w kilka minut i rozpocząć pracę szukaj dzisiaj.


Zaciśnij pasy i przygotuj się do startu! Następny cel: wymarzona praca, o której zawsze marzyłeś.

Szybowanie ponad chmurami, co noc nowe miasto, ciekawi podróżnicy i opowieści o odległych miejscach – rola stewardesy owiana jest romantycznymi fantazjami o przygodach i podróżach. Jednocześnie należy też stąpać po ziemi i pamiętać, że rzeczywistość jest… no cóż, trochę bardziej realistyczna. Praca obejmuje również długie godziny i ciągłe przemieszczanie się w różnych strefach czasowych, które obciążają ciało ceną. I powiedzmy, że sprzątanie zgiełku czyszczenia toalet pasażerskich i pod siedzeniami też nie jest takie efektowne.

Ale z drugiej strony stewardesy przemierzają kraj i świat, poznają nowych ludzi, korzystają z takich korzyści, jak bezpłatne loty i cieszą się elastycznymi godzinami pracy. A w przypadku pracy, która wymaga minimalnego świadectwa dojrzałości, zapłata może być całkiem wygodna. Więc po wymienieniu zalet i wad jesteś gotowy do rozpoczęcia nowej kariery, prawda? Jest jeszcze jedna rzecz, którą musisz wiedzieć: bycie stewardesą to bardzo konkurencyjny zawód. Aby otrzymać wezwanie na rozmowę kwalifikacyjną, potrzebujesz nienagannego CV, które prezentuje odpowiednią kombinację osobowości, umiejętności obsługi klienta i prezencji. Jak więc osiągnąć tę równowagę i osiągnąć upragniony telefon?

W kilka minut nauczymy Cię jak:

Korzystając z naszych przykładowych szablonów CV i projektów , pomożemy Ci napisać najlepsze CV i znaleźć wymarzoną pracę, o której zawsze marzyłeś.

a więc zacznijmy!

  • Pisanie wstępu:

Wprowadzenie ma na celu przekazanie rekruterom zwięzłej wersji Twojej osobowości, doświadczenia i umiejętności. Praca wymaga cierpliwości, zdolności adaptacyjnych, pracowitości i towarzyskości. Umiejętność zachowania energii i motywacji podczas długich lotów oraz zachowania spokoju z pasażerami – tego szukają pracodawcy. Dokładność jest tutaj jeszcze ważniejsza niż w innych branżach. Rekruterzy już wiedzą, że jeśli przesłałeś CV na to stanowisko, prawdopodobnie pokochasz podróże, ale jeśli nie wymienisz wszystkich tych rzeczy, nie będziesz precyzyjny i będziesz odpowiednimi kandydatami na to stanowisko. Celem jest zaprojektowanie wprowadzenia, które da bardziej unikalny obraz tego, kim jesteś i jakie masz zdolności do pracy.

Ta sekcja pojawia się u góry twojego CV i podkreśla twoje największe osiągnięcia zawodowe, ale także pozwala ci opisać siebie. Być może Twoje wcześniejsze doświadczenie w branży turystycznej lub umiejętność mówienia w trzech językach sprawiają, że myślisz o ubieganiu się o tę pracę. Może interesujesz się lotnictwem. A może chcesz przejść do kariery w branży, która świadczy usługi innym. Wymień w tej sekcji wszystko, co rozpala w Tobie pragnienie roli poza podróżami i ludźmi, wykorzystaj to jako paliwo do wprowadzenia.

Wprowadzenie daje pracodawcom szansę na poznanie Twojej osobowości, ale zachowaj profesjonalizm. Badania pokazują, że Twoje CV najprawdopodobniej zostanie przeskanowane (średnio) przez 5-8 sekund, więc każda sekunda powinna mieć znaczenie. Pamiętaj, aby podkreślić swoje najistotniejsze wcześniejsze doświadczenie i umiejętności potrzebne do pracy, zwracając szczególną uwagę na to, jak pasują one do firmy, do której aplikujesz.

  • Doświadczenie zawodowe:

Rekruterzy firmowi, którzy chcą objąć stanowisko stewardesy, szukają bardzo konkretnych doświadczeń zawodowych, więc ta sekcja jest Twoją tajną bronią w drodze do pracy swoich marzeń. Wszyscy uwielbiamy podróżować i podróżować po całym świecie, a wiele osób marzy o byciu częścią załogi lotniczej w samolocie, więc rekruterzy chcą się upewnić, że masz prawdziwe umiejętności, aby podjąć tę wymagającą, ale satysfakcjonującą pracę.

Podczas gdy stewardzi pracują w transporcie, ich praca w pewnym stopniu pokrywa się z branżą hotelarską. Oczekuje się, że steward będzie w stanie zapewnić bardzo wysoki poziom usług, oprócz bycia odpowiedzialnym i zdolnym do działania pod presją. Dlatego odpowiednie doświadczenie to doświadczenie w różnych branżach usługowych. Preferowane są miejsca, w których świadczona usługa jest drobiazgowa, takie jak luksusowe hotele, wysokiej jakości restauracje czy oficjalne instytucje. Ułatwią również wskazanie w CV ról, w których wykonałeś wiele zadań w czasie rzeczywistym, ponieważ są to również umiejętności wymagane od załogi lotniczej.

Również dlatego, że częścią szkolenia stewardess jest kurs bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.Jeśli masz wcześniejsze doświadczenie w wymienionych obszarach, powiedzmy, że pracujesz jako ratownik medyczny lub wolontariat jako ratownik medyczny.Czy pracowałeś jako Air Daily lub Ground Daily to doświadczenie byłoby znaczącą zaletą.

  • Umiejętności:

Jeśli ubiegasz się o pracę jako steward, prawdopodobnie masz już większość umiejętności interpersonalnych potrzebnych do pracy. Są to wrodzone cechy, które prawdopodobnie sprawiły, że w pierwszej kolejności pomyślałeś, że pasowałbyś do tej roli - cechy takie jak cierpliwość, zaradność, uprzejmość, życzliwość i skuteczna komunikacja.

Ponieważ będziesz miał do czynienia z kandydatami o podobnych umiejętnościach, ważne jest nie tylko wskazanie tych umiejętności w tej sekcji, ale także zademonstrowanie, w jaki sposób je wykorzystałeś w sekcji dotyczącej doświadczenia. Pomoże to przekazać wiadomość, że możesz zastosować te umiejętności w praktyce. Jeśli pracowałeś wcześniej na tym stanowisku, zaleca się uwzględnienie umiejętności technicznych, których używasz na co dzień w samolocie - na przykład: przygotowywanie posiłków i napojów, pokazy bezpieczeństwa, wypełnianie raportów z lotu i inne.

Inne umiejętności, które należy podkreślić w CV stewardesy, to dobra znajomość języka angielskiego lub innych języków. Co więcej, dobra znajomość przynajmniej języka angielskiego jest warunkiem koniecznym do wypełnienia roli, więc jeśli nie posługują się nim płynnie, wskazane może być wzmocnienie języka angielskiego przed seansami. Poza tym postaraj się podkreślić specjalne umiejętności, które mogą być przydatne dla stewardesy, takie jak znoszenie stresu, umiejętność wykonywania wielu zadań jednocześnie, dobra ekspresja i dobre umiejętności interpersonalne.

  • Edukacja:

Szkolenie to wiedza, którą wykorzystasz w samej pracy. W przeciwieństwie do innych branż, największe doświadczenie edukacyjne stewarda pojawia się po otrzymaniu pracy. Program szkoleniowy linii lotniczej trwa kilka tygodni i obejmuje wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia pracy w terenie. Od stewardów wymaga się czasem rutynowego aktualizowania swojej wiedzy i umiejętności w formie dodatkowego szkolenia.

Więc co napisać w dziale edukacji, zanim jeszcze objąłeś tę rolę? Twoje świadectwo dojrzałości jest minimalnym wymogiem, aby zostać uznanym za kandydata. Jeśli ukończyłeś studia lub jesteś w trakcie, znacznie zwiększy to twoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną. Dyplom w branży usługowej lub obcojęzycznej jest jeszcze lepszy. Na koniec, jeśli pracowałeś już jako steward, zaleca się wskazanie przebytego szkolenia.

Jeśli ukończyłeś kurs, który może Ci służyć w tej roli, rozwiń temat, wskaż znaczące kursy lub doświadczenia. Na przykład: kurs pierwszej pomocy, kurs ratownictwa medycznego lub resuscytacja. Oczywiście nauczysz się tych rzeczy w ramach szkolenia zawodowego, ale pamiętaj, że jest to również okazja do wyróżnienia się na tle konkurencyjnych kandydatów.

  • Projekt :

Wygląd wizualny jest kluczowym elementem w uzyskaniu takiej pracy. Każda linia lotnicza ma wizerunek marki, który stara się promować, a stewardesy są jego częścią.

Ponieważ szablony CV oddają charakter, potrzebujesz czystego i klasycznego szablonu, aby zaprezentować swój profesjonalny wizerunek w CV, więc upewnij się, że wybierasz klasyczne podejście z czystymi liniami i łatwym do odczytania tekstem osadzonym w wypunktowaniach i listach. Możesz dodać oryginalny element i własny osobisty akcent, jesteśmy tutaj, aby to zrobić! Po prostu nie daj się ponieść emocjom, wszystko inne tylko rozprasza. Upewnij się, że masz zdjęcie, które wyraża Twój profesjonalny wizerunek, jeśli zdecydujesz się go użyć.

Z naszą pomocą niebo jest granicą! Wybranie jednego z naszych szablonów zapewni Ci dokładnie taki efekt, jakiego szukasz i stworzy dla Ciebie świetne CV, które bez wątpienia wyróżni się na tle konkurencji. Zaprojektowaliśmy dla Ciebie szereg profesjonalnych szablonów projektowych , które pomogą Ci osiągnąć dokładnie to, czego szukasz.

  • Podsumowując, kluczowe punkty i jak wyróżnić swoje CV?

Dobre CV może sprawić, że Twoja kariera nabierze rozpędu, zwłaszcza jeśli jest to praca stewardesy.

Air Daily to pracownicy linii lotniczych, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pasażerów od momentu wejścia na pokład do chwili wylądowania w miejscu docelowym. Steward jest w rzeczywistości łącznikiem między pilotami a pasażerami, a jego praca obejmuje również uspokajanie i opiekę nad pasażerami. Stewardessa to wymagająca rola, w której wymagana jest odpowiedzialność i zaangażowanie oraz wysokie poczucie służby. Podczas lotu stewardesy są zobowiązane do reagowania na każdą potrzebę w samolocie, od zmiany siedzeń, problemów zdrowotnych podczas lotu po prawdziwe sytuacje awaryjne.
Główne obowiązki linii lotniczej to obszar bezpieczeństwa, ponieważ stewardesy muszą zapewnić odprawę bezpieczeństwa przed lotem i w razie potrzeby udzielić pierwszej pomocy oraz obszar obsługi, z naciskiem na serwowanie posiłków i napojów, odpowiadanie na pytania i rozwiązywanie problemów logistycznych. problemy.

Wymagania dotyczące codziennego użytkowania naziemnego i lotniczego to wysoki poziom znajomości języka angielskiego, reprezentacyjny wygląd, spokojna mowa i wysokie poczucie obsługi. Proces selekcji i szkolenia do pracy tak naprawdę nie kończy się na rozmowie kwalifikacyjnej, stewardzi przechodzą długi proces selekcji, a następnie szkolenia.
Jak już wspomniano, praca stewardessy to praca marzeń, która obejmuje podróże po świecie i niewyczerpane spotkanie z różnymi ludźmi, ale należy pamiętać, że jest to również praca męcząca, wymagająca dostosowania harmonogramów, wysokiej świadomości obsługi i dużo czasu na nogach. Linie lotnicze oczekują, że stewardessa będzie w stanie zapewnić bardzo wysoki poziom usług, a także będzie odpowiedzialna i zdolna do działania pod presją.

Pisząc CV, zwróć uwagę na swoją staranność, zaangażowanie, służbę i wytrwałość i podkreśl te cechy w różnych sekcjach CV.


To tylko niektóre z punktów, które sprawią, że Twoje CV będzie wyróżniać się na tle innych - za pomocą naszego narzędzia do pisania CV na resumake.co.il możesz łatwo i szybko utworzyć CV i zostać zaakceptowanym przez wiodące firmy w rynek.

Gotowe do użycia szablony, które pomogą Twojemu CV wyróżnić się wśród rekruterów
Wypróbuj teraz profesjonalny kreator CV. Rozpocznij za darmo