Przykładowe CV dla terapeuty masażu (bezpłatny przewodnik)

Utwórz CV terapeuty masażu, w którym otrzymasz wywiad z naszymi bezpłatnymi przykładami i wskazówkami dotyczącymi pisania. Użyj i dostosuj nasz szablon i umów się na rozmowę kwalifikacyjną już dziś.

/assets/seo/images/example.jpg
Średnia ocena: 4,6 (179 głosy)
/assets/seo/images/example.jpg

Poniższy poradnik zawiera przykłady i wskazówki, jak napisać CV dostosowane do aktualnego rynku, które pomogą Ci znaleźć następną pracę.


Masażyści stosują dotyk i nacisk na różne mięśnie i obszary ciała, aby złagodzić ból, złagodzić tkliwość, złagodzić stres, uspokoić klientów lub leczyć urazy. Niektórzy masażyści stosują gorące kamienie lub inną aromaterapię samodzielnie lub w połączeniu z ich metodami masażu. Istnieje również wiele różnych rodzajów masażu, w tym: szwedzki, tajski, tkankowy, refleksologiczny, shiatsu itp.

Częste czynności masażystów to ocena stanu klienta, wykonywanie masażu rękami lub specjalnym sprzętem, pobudzanie krążenia krwi, uśmierzanie bólu, dokumentowanie procesu i kierowanie klientów na inne zabiegi w razie potrzeby. Masażyści zazwyczaj pracują w uzdrowiskach, klinikach, gabinetach lekarskich lub salach gimnastycznych, wielu masażystów pracuje również w biurach lub domach klientów.

Jeśli pisanie CV jest nieubłaganym bólem, oczekuje się, że poczujesz ulgę. W kilka minut nauczymy Cię jak:

Korzystając z naszych przykładowych szablonów CV i projektów , pomożemy Ci napisać najlepsze CV i znaleźć wymarzoną pracę, o której zawsze marzyłeś.

a więc zacznijmy!

  • Pisanie wstępu:

Pierwsza część twojego CV, wprowadzenie, to miejsce, w którym należy podkreślić, kim jesteś i co przynosisz do stołu (masaż). Oprócz bezpośredniego kontaktu fizycznego, jaki masażyści mają ze swoimi klientami, istnieje nieco emocjonalny aspekt ich interakcji. Tak więc osobowość zdecydowanie zajmuje centralne miejsce w twoim CV.

W rzeczywistości wprowadzenie (czasami określane jako profil) wydaje się być jedyną okazją do dodania osobowości do tego, co w przeciwnym razie działałoby zgodnie ze ścisłą listą klauzul. Tutaj masz od trzech do pięciu zdań, aby pochwalić się swoimi osiągnięciami zawodowymi i stylem.
Oto kilka przykładowych pytań, które należy sobie zadać podczas pisania: Jakie są twoje ulubione techniki masażu? Czy masz specjalizację, która odróżnia Cię od innych terapeutów? Jak Twoi klienci opiszą Twoją osobowość zawodową? Gdybyś musiał wskazać jeden szczyt kariery, co to jest? Jaki jest Twój ogólny masaż lub filozofia zdrowia?

Wykorzystaj swoje odpowiedzi na te pytania, aby stworzyć niesamowite CV, które powie coś o Tobie, zanim pracodawcy zagłębią się w Twoje CV.

  • Doświadczenie zawodowe:

Sekcja Historia zatrudnienia w CV dla terapeuty masażu daje możliwość czerpania informacji z lat doświadczeń w terapii masażu na temat tego, jak dotarłeś do miejsca, w którym jesteś teraz.

Szkolenie zawodowe mogło być Twoim pierwszym krokiem w karierze lub decyzją, którą podjąłeś później po doświadczeniu w innej dziedzinie. Możesz wykonywać masaże lecznicze w połączeniu z innymi specjalnościami zdrowotnymi, takimi jak osteopatia czy akupunktura. W każdym razie Twoim celem w tej sekcji jest zademonstrowanie poprzez sekcje, co wprowadzisz do stanowiska, którego szukasz.

Wskazane jest, aby sporządzić listę wszystkich osiągnięć i sukcesów, które odniosłeś w próbowaniu swoich poprzednich zajęć, nawet jeśli nie są one związane z masażem. Następnie spójrz na wymagania pracy i zaznacz te, które ilustrują wymagania dla tej konkretnej pracy masażu. Pokaż, jak się nauczyłeś i rozwijałeś w swojej karierze, zwłaszcza jeśli chcesz awansować jako terapeuta lub kierownik kliniki spa / leczenia. Zrób to, wymieniając coraz więcej obowiązków i wiedzy w miarę rozwoju kariery.

  • Umiejętności:

Sekcja umiejętności masażystów jest niezwykle ważna. Tutaj możesz stworzyć listę sekcji swoich najbardziej imponujących lub zaawansowanych technik - tych, które prawdopodobnie wykraczają poza twoją magię.

Bycie masażystą to coś więcej niż tylko zrozumienie, jak wykonać masaż gorącymi kamieniami. Zajmujesz się zdrowiem fizycznym i psychicznym i musisz wiedzieć, jak przeprowadzić odpowiednią ocenę stanu zdrowia, aby określić odpowiedni sposób postępowania dla każdego klienta. Twoje umiejętności komunikacyjne muszą być doskonałe, ponieważ musisz rozumieć potrzeby, pragnienia i preferencje ich klientów przed iw trakcie leczenia. Musisz także służyć jako obserwator, aby móc ocenić, jak Twoi klienci reagują podczas masażu i odpowiednio zmieniać techniki.

Sekcja Twoich umiejętności pozwala pracodawcom łatwo zobaczyć nie tylko, co możesz zrobić, ale także cechy, które Twoim zdaniem są najważniejsze w terapii masażu. Masażyści potrzebują wielu umiejętności interpersonalnych. W tej karierze bardzo ważna jest Twoja umiejętność identyfikowania się z innymi, rozumienia ich potrzeb i komunikowania się zarówno z klientami, jak i innymi pracownikami służby zdrowia. Upewnij się, że zrównoważysz sekcję umiejętności, włączając te funkcje, a także znajomość różnych technik masażu.

Jeśli masz jakieś umiejętności, które odróżniają Cię od innych kandydatów, wybierz te, które są bardziej powszechne. Na przykład certyfikacja pierwszej pomocy i resuscytacja mogą być cenne, jeśli pracujesz w placówce medycznej. Pamiętaj, aby dostosować swoje CV do każdej pozycji, do której się zbliżasz. Lista kwalifikacji powinna zawsze zawierać te określone w zamieszczonym opisie stanowiska.

  • Edukacja:

Sekcja edukacyjna twojego CV to prosta lista historii akademickiej i wykształcenia jako masażysta. Dla profesjonalistów zajmujących się masażoterapią dział edukacji i szkoleń potwierdza, że ​​posiadasz odpowiedni autorytet – zwłaszcza przy ubieganiu się o stanowiska masażysty.

Ponieważ masażyści często stosują różne metody masażu, powinieneś przedstawić wszelkie dodatkowe zdobyte certyfikaty związane z dziedziną, a nie tylko program, który ukończyłeś, aby uzyskać certyfikat. Autoryzacje nie tylko poprawią Twoje umiejętności masażu i bazę wiedzy, ale także pokażą pracodawcom, że masz więcej do zaoferowania. Wielu masażystów zdobywa certyfikaty w takich specjalizacjach jak Shiatsu, Refleksologia i Tuina. Dzięki temu mogą pracować dla większej liczby miejsc i klientów.

  • Projekt:

W przypadku CV masażystów będziesz chciał znaleźć odpowiednią równowagę między stylem a strukturą w swoim formacie CV. Najlepsze CV mają czyste linie, dużo pustej przestrzeni, a przede wszystkim są czytelne. Chcesz, aby pracodawcy mogli znaleźć Twoje dane kontaktowe, najnowszą pracę i umiejętności w ciągu kilku sekund, ponieważ to cały czas, kiedy musisz zaimponować.

Aby odzwierciedlić umiejętności interpersonalne, których potrzebują masażyści, oraz odrobinę kreatywności, możesz dodać trochę koloru, bez przesady. Zawsze pamiętaj, że jasność jest Twoim pierwszym celem. Upewnij się, że masz zdjęcie, które wyraża Twój profesjonalny wizerunek, jeśli zdecydujesz się go użyć. W końcu potencjalni klienci i pracodawcy mogą chcieć zobaczyć uśmiechniętą i pewną siebie twarz za profesjonalistami.

Oczywiście nie ma potrzeby zaczynać wszystkiego od zera, wybierając jeden z naszych profesjonalnych szablonów , uzyskasz dokładnie taki wynik, jakiego szukasz i stworzysz świetne CV, które bez wątpienia będzie wyróżniać się na tle konkurencji.

  • Podsumowując, kluczowe punkty i jak wyróżnić swoje CV?

Masażyści przyczyniają się do ogólnego dobrego samopoczucia klientów, łagodząc bóle mięśni, zmniejszając stres i zwiększając relaksację. Dbają o klientów, którzy do nich przychodzą, za pomocą dotyku i nacisku na różne punkty i obszary ludzkiego ciała. Masaż można wykonywać za pomocą rąk lub innych środków pomocniczych (gorące kamienie, urządzenia mechaniczne i inne). Oprócz korzyści medycznych i psychicznych, masaże są również uważane za przyjemne i relaksujące. Istnieje wiele rodzajów masażu, które opierają się na różnych metodach pochodzących z różnych kultur, na przykład: Shiatsu, refleksologia, masaż szwedzki i inne. Za różnymi metodami stoją filozofie dotyczące ich wpływu na ciało i umysł.

Ponieważ takie leczenie wymaga dotyku, opiekunowie muszą stworzyć swobodną atmosferę i dobrą relację z pacjentem. Sam zabieg trwa w większości przypadków od dwudziestu minut do godziny, a pacjent na początku przekazuje masażyście informację o swoim stanie zdrowia i rzeczach wymagających leczenia. Następnie masażysta wykonuje zabieg fizyczny, który w większości przypadków polega na uciskaniu, masowaniu i głaskaniu mięśni i tkanek. W niektórych przypadkach masażysta stosuje olejki aromaterapeutyczne, które pomagają wniknąć głębiej w tkankę mięśniową. Różne techniki nauki mają uśmierzać ból i rozluźniać napięte mięśnie i napięcie.

Oprócz wiedzy technicznej, którą zdobyłeś w zawodzie i zdobytych certyfikatów, pisząc swoje CV podkreślaj, że jesteś cierpliwy, życzliwy, pozytywnie nastawiony i - także uważnym słuchem, masażyści są często wykorzystywani jako psychologowie dla pacjentów i powinien zwracać uwagę na fizyczny i psychiczny ból oraz wrażliwość.

Nie wszystkie zawody masażysty są takie same, nawet w jednej branży. Pracodawcy będą szukać dowodów na to, że rozumiesz środowisko, do którego się zbliżasz i stosowane w nim metody. Musisz przeprowadzić rozeznanie na temat każdego potencjalnego pracodawcy, aby móc dostosować swoje CV do potrzeb ich klientów. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest zajrzenie na ich stronę internetową, aby zobaczyć, jakie rodzaje masaży oferują. Nie oznacza to, że powinieneś ograniczać swoje poszukiwania pracy tylko do miejsc, które oferują określone metody. Kierownicy placówek mogą szukać terapeutów, którzy mogą dodać nową technikę do zaoferowania klientom, ale spróbuj dostosować swój zestaw umiejętności do tych wymienionych w wymaganiach pracy.


To tylko niektóre z punktów, które sprawią, że Twoje CV będzie wyróżniać się na tle innych - za pomocą naszego narzędzia do pisania CV na resumake.co.il możesz łatwo i szybko utworzyć CV i zostać zaakceptowanym przez wiodące firmy w rynek.

Gotowe do użycia szablony, które pomogą Twojemu CV wyróżnić się wśród rekruterów
Wypróbuj teraz profesjonalny kreator CV. Rozpocznij za darmo