Przykładowe CV - nauczyciel zastępczy

CV dla próbki zastępcy nauczyciela, najbardziej kompleksowy przewodnik po pisaniu CV zastępcy nauczyciela, z pomocą przykładów i wskazówek napisanych przez ekspertów ds. Rekrutacji możesz stworzyć imponujące CV w 5 minut i już dziś znajdziesz pracę !

/assets/seo/images/example.jpg
Średnia ocena: 4,4 (155 głosy)
/assets/seo/images/example.jpg

Poniższy poradnik zawiera przykłady i wskazówki, jak napisać CV dostosowane do aktualnego rynku, które pomogą Ci znaleźć następną pracę.Możesz skorzystać z poniższych porad przeznaczonych dla nauczycieli zastępczych, napisać sobie imponujące CV w kilka minut i rozpocząć poszukiwania pracy Dziś.


Kiedy myślisz o zastępczym nauczycielu, myślisz o scenie z filmu, w której papierowe samoloty latają w powietrzu, aw klasie panuje karnawałowa atmosfera. Zwyczajowo myśli się, że kiedy przychodzi zastępca nauczyciela, klasa szaleje. Jednak w prawdziwym życiu nauczyciele zastępcy są dalecy od niewyobrażalnych. Nauczyciele zastępcy są nie tylko niezbędnym atutem każdego systemu szkolnego, ale mają ogromne zapotrzebowanie. Krajowy brak w systemie edukacji oznacza, że ​​możliwość eksperymentowania w klasie jest świetną opcją, a CV zastępcy nauczyciela, który otrzyma 100 punktów, jest pierwszym krokiem do zdobycia jednej z tych prac.

Co więcej, starając się rekrutować więcej kandydatów, systemy szkolne drastycznie obniżyły wymagania dotyczące nauczycieli na zastępstwo, co oznacza, że ​​istnieje wiele miejsc pracy dostępnych dla osób z dyplomami w dziedzinach innych niż edukacja, a nawet ze świadectwem dojrzałości. Nauczyciele na zastępstwie mają jasne możliwości awansu, a te miejsca pracy są dostosowane do potrzeb osób, które chcą wrócić do edukacji lub przejść z innej kariery. W rzeczywistości jedyną rzeczą, która stoi między tobą a nową pracą jako nauczyciel zastępczy, może być po prostu świetne CV. Jak więc rozpocząć swoją przygodę z edukacją dzisiejszego młodego pokolenia?

W kilka minut nauczymy Cię jak:

Korzystając z naszych przykładowych szablonów CV i projektów , pomożemy Ci napisać najlepsze CV i znaleźć wymarzoną pracę, o której zawsze marzyłeś.

a więc zacznijmy!

  • Pisanie wstępu:

Tak jak mocny początek nadaje ton dalszej części lekcji, mocne wprowadzenie (znane również jako profil) zmiata czytelników wraz z resztą twojego CV. Oznacza to, że pracodawcy powinni być w stanie wyczuć Twoją osobowość, wcześniejsze doświadczenia i umiejętności z wystarczającą ilością szczegółów, aby zachęcić ich do dalszego czytania.

Twoje wprowadzenie to krótki opis tego, kim jesteś, co osiągnąłeś i dokąd prowadzi cię Twoja kariera. W dwóch do trzech zdaniach musisz podkreślić swoją wyjątkową wartość i to, co możesz wnieść do przyszłej instytucji edukacyjnej, w której będziesz pracować. Musisz opisać swoją jakość zawodową i podać informacje, które mogą nie pojawiać się w innych sekcjach twojego CV, takie jak twoja postawa i filozofia.

Zwróć uwagę, że życiorysy są zwykle budowane na listach klauzul z niewielką ilością wolnego miejsca na okres próbny. Wstęp jest jedynym wyjątkowym działem, w którym można wyjść z kadru, więc może to być dobre miejsce na krótkie kreatywne pisanie. Pułapką, której należy tutaj unikać, są długie wyjaśnienia. Zważ krytycznie każde słowo, ponieważ masz mało miejsca i dobrze je wykorzystaj. Używaj potężnych czasowników, które opisują konkretne zadania lub osiągnięcia, oraz potężnych przymiotników, które najlepiej Cię opisują.

  • Doświadczenie zawodowe:

Sekcja dotycząca doświadczenia zawodowego jest rdzeniem twojego CV, jest częścią, która łączy to wszystko razem. Upewnij się, że jest to najsilniejsza i najbardziej szczegółowa sekcja, jaką masz. Właściwy nacisk na Twoje doświadczenie zawodowe jest istotną częścią pisania mocnego CV nauczycieli zastępczych. Osoba czytająca Twoje CV prawdopodobnie sprawdzi Twoje doświadczenie zawodowe, aby upewnić się, że nadajesz się do pracy, więc chcesz przekazać jej jak najwięcej informacji. Oprócz pełnionych ról nauczycielskich musisz wyjaśnić, jakie były twoje obowiązki.

Pokazanie, że pracowałeś z dziećmi w przeszłości, nawet jeśli nie było to nauczycielem, byłoby wielką zaletą, jeśli chodzi o zapewnienie sobie roli nauczyciela zastępczego. Jeśli nie masz doświadczenia w nauczaniu ani opiece nad dziećmi, możesz również wykazać się wiedzą w jednym z przedmiotów, których będziesz się uczyć. Tak czy inaczej, ważne jest, aby dostosować swoje CV do opisu stanowiska, na które się ubiegasz, pokazując, w jaki sposób twoje wcześniejsze doświadczenia zawodowe wykształciły umiejętności potrzebne do bycia doskonałymi nauczycielami zastępczymi.

Praca na stanowisku nauczyciela zastępczego jest świetnym wejściem w świat edukacji z innych zawodów w edukacji lub nawet z zupełnie innej kariery. Wcześniejsze doświadczenia z dziećmi są bezcenne w Twoim CV – musisz skutecznie zademonstrować, jak możesz prowadzić zajęcia. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest zastanowienie się nad wynikami, które odzwierciedlają rolę nauczycieli zastępczych. Czy byłeś w stanie nauczyć dzieci nowych umiejętności na boisku piłkarskim? Prowadziłeś zajęcia plastyczne w przedszkolu? Czy twoi studenci fletu nadal tworzyli nową muzykę i występowali na koncertach? Te zadania nie są bez znaczenia, jeśli pokazują, że możesz wydobyć z dzieci to, co najlepsze i utrzymać je w dyscyplinie i skupieniu.

Najlepiej jest napisać swoje CV w odwrotnej kolejności chronologicznej, zaczynając od najnowszego doświadczenia. Jeśli masz wystarczające doświadczenie w edukacji, najlepiej pominąć doświadczenie, które nie jest całkowicie powiązane, chyba że świadczy o znajomości konkretnego przedmiotu, którego planujesz uczyć lub daje przewagę w przyjęciu na stanowisko.

  • Umiejętności:

Podczas gdy edukacja dotyczy wiedzy, nauczanie dotyczy umiejętności. Każdy, kto spędził dzień na zajęciach, może powiedzieć, że najbardziej uczony profesor nie zawsze jest najlepszym nauczycielem. Ponieważ wiedza i umiejętność jej przekazywania to dwa różne procesy. Rzeczywistość nauczania alternatywnego polega na tym, że twoje umiejętności zarządzania klasą będą tak samo ważne jak twoje umiejętności dydaktyczne. Studenci prawdopodobnie sprawdzą twoją cierpliwość, a dyrektorzy szukają zastępców, którzy przetrwają dzień bez załamywania się pod presją.

Pisząc sekcję dotyczącą umiejętności, prawdopodobnie skupisz się głównie na umiejętnościach miękkich - tych wrodzonych cechach, które sprawiają, że jesteś skutecznym nauczycielem, którego uczniowie szanują. Ale nie jest złym pomysłem dorzucenie też twardych umiejętności. Umiejętności trudne to zdolności, które obracają się wokół określonej wiedzy, oprogramowania komputerowego i pragmatycznych zadań.

Jeśli masz już pewną wiedzę na temat systemu szkolnego, z którym zamierzasz pracować, możesz uwzględnić konkretne technologie w klasie, o ile czujesz się z nimi komfortowo. Jeśli już wiesz, jaki temat zostanie Ci przydzielony do nauczania, nie wahaj się podać swoich umiejętności związanych z tą dziedziną. Jeśli ubiegasz się o stanowisko ogólne, będziesz chciał, aby sekcja umiejętności była bardziej wszechstronna i ogólna.

  • Edukacja:

Chociaż stopień naukowy może być dużą premią, jego brak raczej nie przeszkodzi w zatrudnieniu na zastępstwie nauczyciela. W rzeczywistości kandydaci z innymi specjalnościami często wnoszą do stołu coś nowego, zwłaszcza jeśli szkoła jest w stanie zaoferować szkolenie uzupełniające.

Ważne jest, aby podkreślić swoje wykształcenie i przede wszystkim stwierdzić, że posiadasz certyfikat nauczyciela w widocznym miejscu, aby było jasne, że masz kwalifikacje do bycia nauczycielem. W zasadzie każdy nauczyciel zastępczy w każdej szkole w kraju powinien mieć świadectwo nauczycielskie. Jeśli przypadkiem są miejsca, które zatrudniają zastępców nauczycieli bez przygotowania, to prawdopodobnie jest to niezatwierdzone posunięcie Ministerstwa Edukacji.Nawet w przeszłości, kiedy nauczyciele nie musieli mieć stopnia naukowego, wszyscy musieli posiadać świadectwo nauczycielskie, więc nauczyciele bez dyplomu nauczycielskiego certyfikat są bardzo rzadką rasą (jeśli występują).

  • Projekt:

Co innego powiedzieć, że jesteś dobrze zorganizowanym nauczycielem, a co innego pokazać to. Jednym z najłatwiejszych sposobów na podkreślenie wagi swoich słów jest wdrożenie i zaprojektowanie CV.

Udany szablon CV jest jak dobrze zorganizowana tablica, która pomaga uczniom zademonstrować swoje zamiary. Wysokiej jakości szablon, który trafia we właściwe miejsce, jeśli chodzi o profesjonalizm i styl, to najlepszy sposób, aby dać sobie szansę na zdobycie roli nauczyciela zastępczego.
W dziedzinie edukacji będziesz chciał, aby Twoje CV było proste. Chociaż jeden unikalny kolor może być interesującym wyborem, najlepiej zachować poczucie czystego projektu, bez zbędnych ikon i obrazów. Wybierz prosty i przejrzysty szablon, który daje poczucie definicji szkoły, ale zawiera elementy wykazujące kreatywność, pożądaną cechę nauczycieli. Wybierając odpowiedni szablon, weź pod uwagę kulturę każdej szkoły, do której aplikujesz.

Korekta i edycja to najważniejsza część, na którą musisz zwrócić uwagę! Pracodawcy chcą profesjonalnego i dopracowanego CV. Pamiętaj, aby uważnie edytować swoje CV, poszukaj błędów ortograficznych lub gramatycznych. Upewnij się również, że Twój projekt jest spójny. Na przykład upewnij się, że używasz tego samego stylu wypunktowań w całym swoim CV i tego samego rozmiaru czcionki we wszystkich nagłówkach sekcji.

Oczywiście nie ma potrzeby zaczynać wszystkiego od zera, wybierając jeden z naszych szablonów uzyskasz dokładnie taki efekt, jakiego szukasz i stworzysz świetne CV, które bez wątpienia wyróżni się na tle konkurencji.

  • Podsumowując, kluczowe punkty i jak wyróżnić swoje CV?

Zastępczy nauczyciele godzinami znajdują się przed uczniami, zajmując się wszystkim, co się z tym wiąże - przekazywaniem materiału, poradnictwem, rozwiązywaniem problemów społecznych, dyscyplinowaniem i karaniem.

Zawód nauczyciela jest jednym z najbardziej wymagających i znaczących w gospodarce, na kolanach dzisiejszych nauczycieli kształci się nasze przyszłe pokolenie. Zawsze istnieje duże zapotrzebowanie na nauczycieli, a zwłaszcza na zastępców. To jeden z niewielu zawodów, który może zapewnić stabilność na dzisiejszym zmiennym rynku. Poza długą karierą nauczyciela dla różnych grup wiekowych, wraz ze stażem pracy pojawia się więcej opcji. Ministerstwo Edukacji oferuje szereg dodatkowych stanowisk, które umożliwiają nauczycielom rozwój osobisty i zawodowy.
Brak nauczycieli na zastępstwo, zarówno pod względem ilości, jak i jakości, w całym kraju nigdy nie był bardziej dotkliwy. Powód jest dwojaki: wielu nauczycieli woli pełnić pełnoetatowe role niż być podległymi. Ponadto nauczyciele poszukują większej elastyczności w tej karierze, która jest uważana za sztywną i tradycyjną, co zwiększa zapotrzebowanie na zastępców. W odpowiedzi na tę nierównowagę systemy szkolne zaczęły podnosić płace, oferować premie, rekrutować ciężkich pracowników i oferować dodatkowe szkolenia, aby zachęcić więcej zastępców do dołączenia do puli.

To jest miejsce, w którym wchodzisz w rolę. Na tak poszukiwanym stanowisku możesz łatwo stać się gwiazdami szkolnego systemu, pracować do woli i wpływać na uczniów, nawet w krótkim czasie. Oprócz pracy zastępczej możesz również rozważyć aplikowanie na stanowiska długoterminowe, gdzie możesz prowadzić zajęcia przez wiele miesięcy, a nawet cały rok. A kiedy już zademonstrujesz swoje umiejętności jako nauczyciel zastępczy, będziesz miał już jedną nogę w drzwiach, gdy zwolni się nauczyciel na pełen etat.

Zawód nauczyciela to przede wszystkim misja społeczna. Wielu nauczycieli mówi o znaczeniu i satysfakcji, jaką odczuwają każdego dnia (oczywiście wraz z trudnościami i wyzwaniami). Postrzeganie zawodu jako misji powinno wyróżniać się, gdy usiądziesz do napisania CV.
Twoje doświadczenie i miłość do dzieci i młodzieży powinny niezmiernie wyróżniać się w twoim CV, wykorzystując swoje doświadczenie zawodowe i wykształcenie, aby to przekazać.
Pamiętaj, że kiedy szczegółowo opisujesz swoje przeszłe doświadczenia, formułujesz je tak, aby wskazywały na duże inwestycje, twoją inicjatywę i ciągłe uczenie się między jedną pracą a drugą. Szczegółowo o swoim wykształceniu nie bój się wspomnieć o wyjątkowych kursach, ciekawych projektach, w których brałeś udział lub oczywiście ocenach z wyróżnieniem.

Poza nadmierną komunikatywnością nauczyciele muszą być sumienni, uważni, empatyczni, cierpliwi i uporządkowani. Bądź konkretny, opisując te cechy. Ponadto wyjątkowi nauczyciele korzystają z innowacyjnych metod nauczania i materiałów, aby pomóc uczniom w nauce. Podkreśl możliwości technologiczne obok umiejętności ludzkich i komunikacyjnych.
 

To tylko niektóre z punktów, które sprawią, że Twoje CV będzie wyróżniać się na tle innych - za pomocą naszego narzędzia do pisania CV na resumake.co.il możesz łatwo i szybko utworzyć CV i zostać zaakceptowanym przez wiodące firmy w rynek.

Gotowe do użycia szablony, które pomogą Twojemu CV wyróżnić się wśród rekruterów
Wypróbuj teraz profesjonalny kreator CV. Rozpocznij za darmo