Przykład CV - gotuj

CV, aby uzyskać przykładową książkę kucharską, najbardziej wszechstronny przewodnik po pisaniu CV z książki kucharskiej, z pomocą przykładów i wskazówek napisanych przez ekspertów ds. Rekrutacji możesz stworzyć imponujące CV w 5 minut i już dziś znajdziesz pracę!

/assets/seo/images/example.jpg
Średnia ocena: 4,7 (131 głosy)
/assets/seo/images/example.jpg

Poniższy poradnik zawiera przykłady i wskazówki, jak napisać CV dostosowane do aktualnego rynku, które pomogą Ci znaleźć następną pracę.Możesz skorzystać z poniższych wskazówek przeznaczonych dla kucharzy, napisać sobie imponujące CV w kilka minut i już dziś rozpocząć poszukiwania pracy .

 

Cook to centrum restauracji: przygotowywanie posiłków, przygotowywanie nowych dań i menu oraz główny czynnik sukcesu. Głównym powodem powrotu gości do restauracji są doznania kulinarne. Czasami kucharze muszą również zarządzać i towarzyszyć swoim podwładnym oraz współpracować z zespołami marketingu i sprzedaży, aby nadążać za trendami i stylami gotowania.
Kiedy myślisz o kucharzu, myślisz o restauracji. Ale kucharze pracują w wielu miejscach, o których na początku możesz nie myśleć. Wiele biur korporacyjnych posiada jadalnię, a także bazy wojskowe, szpitale, muzea, kawiarnie i ośrodki wypoczynkowe.

Czy Twoje CV zawiera wszystkie składniki, które pozwolą Ci przenieść Twoją karierę na wyższy poziom? Jeśli masz pasję do kulinariów i jesteś gotowy, aby wejść do świata restauracji pełnych adrenaliny, konkurencyjne i wymagające CV jest niezbędnym narzędziem do osiągnięcia następnej pracy. Być może masz już doświadczenie w usługach gastronomicznych i szukasz pierwszej pracy w profesjonalnej kuchni lub możesz zmienić restaurację i nauczyć się nowej specjalności. Niezależnie od sytuacji, w tym przewodniku pokażemy Ci, jak stworzyć CV, które przekaże Twoją motywację i doświadczenie.

W kilka minut nauczymy Cię jak:

Korzystając z naszych przykładowych szablonów CV i projektów, pomożemy Ci napisać najlepsze CV i znaleźć wymarzoną pracę, o której zawsze marzyłeś.

a więc zacznijmy!

  • Pisanie wstępu:

Osobowość to bardzo ważny element w kuchni, w której praca zespołowa jest koniecznością. Wprowadzenie to miejsce, w którym można podkreślić charakter współpracy i doskonałe umiejętności komunikacyjne. We wstępie należy również uwzględnić Twoje doświadczenie, wykształcenie i wiodące umiejętności kulinarne.

Wprowadzenie to tylko mały przedsmak tego, co jesteś w stanie zrobić. Nie bez powodu przystawka wydawana jest przed głównym posiłkiem, aby pobudzić apetyt i oczekiwanie na nadejście. To jest dokładnie to, co twoje przedstawienie robi właścicielowi restauracji. Powinien podkreślać Twoje najbardziej atrakcyjne cechy, wszystkie specjalizacje, które posiadasz i dać poczucie Twojego doświadczenia. Celem jest sprzedanie swoich umiejętności i przekonanie restauratorów, że nadajesz się do tej pracy. W tej sekcji masz dwa zdania, aby opisać siebie zawodowo i podsumować najlepsze doświadczenia zawodowe. Jak dogadujesz się z personelem kuchni? Działasz pod presją? Czy powiększasz głowę, mimo że cię o to nie pytali? Czy zachowujesz spokój, gdy nadchodzi pośpiech? Jesteś profesjonalistą w dziedzinie gotowania, więc wraz z postępem w swoim CV zamień usta kierowników restauracji w mżawkę!

Używaj kreatywnego i opisowego języka, ale nie skupiaj się tylko na pysznych potrawach, które możesz przygotować. Pamiętaj, że bycie kucharzem wymaga znacznie więcej niż tylko gotowania. Utrzymanie jakości żywności, skrupulatne zarządzanie personelem, utrzymanie czystości w kuchni i unikanie marnowania żywności to duże elementy pracy.

  • Doświadczenie zawodowe:

Nie skąpij informacji w tej sekcji - aby pracodawcy wiedzieli, że masz to, czego potrzeba. Kiedy przekażesz swoje CV właścicielowi restauracji, jego oczy prawdopodobnie przeskoczą do sekcji doświadczeń. Dzieje się tak, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób, aby ocenić, czy masz to, czego potrzeba do pracy w ich restauracji.

W tej branży nie ma wątpliwości, że każde poprzednie stanowisko nauczyło Cię czegoś nowego i podniosło Twoje umiejętności. Napisz swoje doświadczenie w odwrotnej kolejności chronologicznej, z ostatnią pozycją na górze. Jeśli masz długą karierę, możesz wybrać tylko ostatnie lata odpowiedniej transakcji. Jeśli jesteś na początku podróży, będziesz potrzebować co najmniej dwóch przykładów historii pracy, które pokazują czas spędzony w kuchni. Opisz swoje obowiązki konkretnie, podając jak najwięcej faktów i liczb.
Nie zapomnij o wszystkich obowiązkach, które miałeś poza gotowaniem. Czy byłeś odpowiedzialny za zatrudnianie i szkolenie pracowników? Czy stworzyłeś menu? Pomogłeś rozwinąć jadalnię i atmosferę nowej restauracji? Być może jesteś odpowiedzialny za wysyłkę i zapasy. Jeśli prowadziłeś własną restaurację lub firmę cateringową, prawdopodobnie odpowiadałbyś m.in. za jej promocję i pracę biurową. Nie ma potrzeby zbytniego wykorzystywania umiejętności przedsiębiorczych, jeśli szukasz pracy jako kucharz, ale te szczegóły, w umiarkowanym stopniu, mogą pomóc ci zaprezentować się jako idealni kandydaci.

Jeśli przeszedłeś szkolenie jako kucharz w wojsku, możesz go tutaj wymienić, jeśli chcesz, możesz również dodać sekcję „służba wojskowa” i wymienić pod nią doświadczenie.

  • Umiejętności:

Sekcja Twoich umiejętności to przemyślana próbka Twoich najlepszych talentów i atrybutów. Tak jak serwujesz urozmaicone degustacje obiadom w restauracji, chcesz mieć pewność, że prezentujesz tutaj różnorodne umiejętności.

Powinieneś uwzględnić 5-7 talentów na swoim najwyższym poziomie, ale nie powinny one dotyczyć tylko gotowania. Tak, ważne jest, abyś rozpoznawał żywność wysokiej jakości, ale Twoje umiejętności zarządzania czasem i pracy zespołowej sprawiają, że jesteś bardziej pożądanymi pracownikami. Jeśli masz inny język, zdecydowanie zaleca się wspomnieć o nim tutaj, znajomość większej liczby języków zawsze jest zaletą w kuchni i poza nią.
Niejednokrotnie jest to praca fizyczna, która wymaga długotrwałego stania na nogach, praca we wczesnych godzinach porannych lub późnych, a także praca w weekendy i święta. Dlatego jeśli masz możliwość i chęć do pracy w takich warunkach, powinieneś o tym wspomnieć w swoim CV. Również jeśli doskonale radzisz sobie pod presją, jesteś w stanie wykonać kilka zadań jednocześnie i lubisz pracować w zespole, zauważ to, są to bardzo ważne umiejętności dla każdego kucharza.

  • Edukacja:

Ponieważ dobry kucharz nie potrzebuje dyplomu ani studiów takich jak ten i inne, sekcja dotycząca edukacji może nie zajmować dużo miejsca w CV i to jest w porządku. Ważną częścią jest to, że kierownik restauracji wie, czy odbyłeś formalne gotowanie lub inne szkolenie z zakresu rozwoju zawodowego.
Choć gotowanie to zawód, który wymaga talentu i dobrych rąk, są one niepełne bez fachowej wiedzy i rzeczywistego doświadczenia w gotowaniu. Wiele szkół oferuje kursy szefa kuchni, podczas których można nauczyć się podstaw bezpieczeństwa żywności, umiejętności krojenia i cukiernictwa. Jeśli uczęszczałeś na jeden z tych kursów i dopiero zaczynasz swoją karierę, powinieneś o nich tutaj wspomnieć.

Twoje CV powinno zawierać wszystkie odbyte szkolenia zawodowe, uczelnię, w której studiowałeś i otrzymane certyfikaty. Zastanów się nad wszystkimi kursami gotowania, które odbyłeś, zwłaszcza jeśli nauczyłeś się specjalnej kuchni lub określonej techniki gotowania.

  • Projekt :

Utrzymuj swoje CV tak, jak utrzymujesz kuchnię: czystą i uporządkowaną. Bez względu na to, jak dopracowałeś swoje umiejętności kulinarne, nie dojdziesz do etapu rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli Twoje CV już zawierało wiadomość, że jesteś niechlujny i nieprofesjonalny. Zaprojektowanie swojego CV ma kluczowe znaczenie dla wrażenia, które chcesz przekazać. W tej branży lepiej zrezygnować z kolorów, fantazyjnych czcionek czy obrazków. Utrzymuj atrakcyjne i uczciwe CV, aby pracodawca mógł przetrawić informacje w jak najkrótszym czasie.

Ponieważ szablony CV oddają charakter, potrzebujesz czystego i klasycznego szablonu, aby zaprezentować swój profesjonalny wizerunek w CV. Zauważyliśmy powyżej, że dyscyplina, asertywność, zarządzanie i wiedza fachowa to kluczowe skojarzenia z rolą kucharza. Zilustrujmy to w swoim formacie CV.
To, że jesteś czarodziejem kuchni, nie oznacza, że ​​jesteś grafikiem. Eksperci też czasami potrzebują pomocy - przygotowaliśmy więc serię szablonów projektów , które pomogą Ci napisać i zaprojektować najbardziej imponujące CV, które zapewni Ci dokładnie taką pracę, jakiej szukasz.

  • Podsumowując, kluczowe punkty i jak wyróżnić swoje CV?

Praca kucharzy jest ciężka, ale satysfakcjonująca i kreatywna, w otoczeniu pełnym wrażeń i adrenaliny. Jest to wymagające, niełatwe i wymagające wielu godzin syzyfowej pracy na nogach. Dlatego ważne jest, aby pracodawca upewnił się, że zatrudnia profesjonalnych kandydatów o odpowiednich umiejętnościach i kompetencjach. Jako kandydaci musicie wyrazić te umiejętności w swoim CV.

Aby być dobrym kucharzem, potrzeba nie tylko delikatnego podniebienia dla smaków, ale także przywództwa, organizacji i ciężkiej pracy. Kucharze są w stanie znaleźć wysokiej jakości składniki, jednocześnie zarządzając personelem i sprzątając ubezpieczyciela na wysokim poziomie. Mogą tworzyć nowe menu, które sprawią, że goście będą przychodzić, a także pokierować personelem tak, aby kuchnia funkcjonowała jak dobrze naoliwiona maszyna.
Są niezawodne i codziennie służą bezbłędnie głodnym klientom, upewniając się, że każdy członek personelu kuchennego pracuje zsynchronizowany przy zachowaniu odpowiednich wytycznych sanitarnych i bezpieczeństwa żywności. Powinieneś podać przykłady tych cech w swoim CV. Twoje CV nie musi być wymyślne, wystarczy, że zwrócisz uwagę na szczegóły w przejrzystym i atrakcyjnym formacie.

Kucharze mogą wejść do branży poprzez wcześniejsze szkolenie zawodowe, szkołę zawodową lub mentoring szefa kuchni, szczegółowo opisując sposób, w jaki zrobiłeś, aby pokazać potencjalnemu pracodawcy głębię swojej wiedzy i doświadczenia. Kuchnie to często intensywne środowisko, dlatego ważne jest, aby uwzględnić również obowiązki i umiejętności, które podkreślają, że możesz dobrze funkcjonować w sytuacjach stresowych.
 

To tylko niektóre z punktów, które sprawią, że Twoje CV będzie wyróżniać się na tle innych - za pomocą naszego narzędzia do pisania CV na resumake.co.il możesz łatwo i szybko utworzyć CV i zostać zaakceptowanym przez wiodące firmy w rynek.

Gotowe do użycia szablony, które pomogą Twojemu CV wyróżnić się wśród rekruterów
Wypróbuj teraz profesjonalny kreator CV. Rozpocznij za darmo