Przykładowe CV - sprzedawca terenowy

CV na przykład sprzedawcy terenowego, najbardziej wszechstronny przewodnik po pisaniu CV sprzedawcy terenowego, z pomocą przykładów i wskazówek napisanych przez ekspertów ds. Rekrutacji możesz stworzyć imponujące CV w 5 minut i już dziś znajdziesz pracę!

/assets/seo/images/example.jpg
Średnia ocena: 4,8 (198 głosy)
/assets/seo/images/example.jpg

Poniższy poradnik zawiera przykłady i wskazówki, jak napisać CV dostosowane do aktualnego rynku, które pomogą Ci znaleźć następną pracę.Możesz skorzystać z poniższych wskazówek dla handlowców terenowych, napisać dla siebie imponujące CV w kilka minut i zacząć szukać pracę dzisiaj.


Świat sprzedaży i marketingu to świat perswazji i osobistego uroku. Zwykle wyróżnia się charyzmatycznymi ludźmi, którzy potrafią dominować, ale wciąż są mili i mili. Dlatego w życiorysie sprzedawcy, czy to juniora, czy na stanowisku kierowniczym, ważne jest, aby odzwierciedlały „kolor” i niepowtarzalny charakter. Znajdź miejsce, w którym możesz przekazać część swojej pasji do sprzedaży. Można to połączyć w sformułowaniach dotyczących Twojego doświadczenia zawodowego lub jako wprowadzenie do CV.

Jako sprzedawcy terenowi jesteś odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów i sprzedaż produktów firmy poza siedzibą firmy. Stanowisko wymaga opracowania strategii sprzedaży i dążenia do zwiększania wolumenu klientów. Przedstawiciele handlowi pracują nad identyfikacją potrzeb i pragnień klienta oraz przekazują informację zwrotną kierownictwu firmy. Zostaniesz poproszony o udział w wydarzeniach sprzedażowych, spotkaniach cyfrowych i frontalnych oraz reprezentowanie firmy w jak najlepszym świetle. Musisz mieć doskonałe umiejętności sprzedażowe, a także doskonałe umiejętności ludzkie, abyś mógł dostosować swoje podejście do każdego klienta.

CV sprzedawców powinno wyróżniać się na pierwszy rzut oka, pracodawcy rozpoznają umiejętności sprzedażowe i komunikacyjne sprzedawcy, gdy tylko przeczytają pierwsze linie. Tacy sprzedawcy muszą mieć przytłaczającą zdolność oddziaływania i wyjątkowe umiejętności ekspresji. Jak to przedstawia się w CV?

W kilka minut nauczymy Cię jak:

Korzystając z naszych przykładowych szablonów CV i projektów , pomożemy Ci napisać najlepsze CV i znaleźć wymarzoną pracę, o której zawsze marzyłeś.

a więc zacznijmy!

  • Pisanie wstępu:

Twój profil zawodowy lub wprowadzenie to jedyne miejsce, w którym możesz być trochę kreatywny i wykorzystać magię, której używasz, próbując zamknąć transakcję.

Celem tej sekcji jest podkreślenie Twoich najlepszych osiągnięć sprzedażowych i umożliwienie Twojej osobowości gwiazd. Wybierz jedno lub dwa osiągnięcia zawodowe, które sprawią, że rekruterzy pomyślą: „Wow, nie możemy pozwolić, aby ten kandydat przegapił!” Niech pracodawcy lub menedżerowie ds. rekrutacji zrozumieją wielkość transakcji, które zawarłeś, a ponadto powinieneś również określić, czy przekroczyłeś swoją osobistą prognozę sprzedaży. I o ile zwiększyłeś ogólną sprzedaż firmy.
Twoje wprowadzenie powinno mieć dwa lub trzy zdania – nie powinno być dużo miejsca, ale powinieneś być biegły w szybkim przekazywaniu słów. Dobrzy sprzedawcy dochodzą do punktu, zanim ich klienci się znudzą.

Pamiętaj też o używaniu mocnych czasowników do opisania wszystkiego, co robisz. Nie tylko sprzedałeś, ale zamknąłeś wielką sprawę. Nie dzwoniłeś, ale tworzyłeś leady. Nie rozmawiałeś z klientami, ale służyłeś ich potrzebom i zapewniałeś ich satysfakcję.

  • Doświadczenie zawodowe:

Wprowadzenie daje wgląd w najważniejsze momenty Twojej kariery i dodaje odrobinę osobowości, ale to sekcja dotycząca historii zatrudnienia zawiera szczegóły. Ta sekcja nie powinna być suchym raportem o jakiejkolwiek sprzedaży i gwarancji, jakie kiedykolwiek miałeś. Zamiast tego stwórz opowieść o swoich rosnących zdolnościach sprzedażowych i pokaż, że już ćwiczysz umiejętności potrzebne do zrobienia kolejnego kroku w swojej karierze.

Doświadczenie w sprzedaży jest niezbędne i ważne jest, aby zaprezentować jak najbogatsze doświadczenie, a zwłaszcza, jeśli pochodzi ono z różnych branż sprzedaży. Nie bój się włączać doświadczenia jako młodsi agenci sprzedaży, nawet na tych stanowiskach, z którymi zmierzyłeś się nie prostymi wyzwaniami sprzedażowymi. Inne doświadczenie, które może być istotne, to takie, które pokazuje dobre umiejętności interpersonalne, pracę usługową lub pracę zespołową.
Jeśli to możliwe, dołącz wymierne dane, które pozwolą Ci zmierzyć wynik sprzedaży. W pozycjach sprzedażowych dane mogą zawierać takie informacje jak: ocena zadowolenia Twoich klientów, procent osiągniętego lub przekroczonego celu sprzedażowego oraz liczba premii, które otrzymałeś za lojalną pracę.

Jeśli wchodzisz na rynek pracy po raz pierwszy, nie martw się! W sprzedaży jest miejsce dla każdego i jest to obszar, w którym jest miejsce na wzrost. Zaleca się wykazanie swoich doświadczeń i doświadczenia zawodowego w innych dziedzinach. Możesz wymienić wolontariat, prace dorywcze lub odpowiedzialne stanowiska w firmach i organizacjach. Pamiętaj tylko, że lepiej, aby doświadczenie było odpowiednie do pracy, której szukasz.

  • Umiejętności:

Odnoszący sukcesy sprzedawcy w terenie wykorzystują różnorodne umiejętności nie tylko do dokonania pierwszej sprzedaży, ale także do zadowolenia klientów i ponownego ich powrotu. W sekcji umiejętności powinieneś stworzyć listę 5 punktów z twoimi najlepszymi atrybutami. Ta sekcja daje pracodawcom i menedżerom ds. rekrutacji szybki sposób sprawdzenia, czy masz cechy, których szukają, ale także te, które Twoim zdaniem są najważniejsze dla Twojej pracy.

Osoby te potrzebują wielkich umiejętności interpersonalnych i organizacyjnych, zwanych również umiejętnościami miękkimi. Ponadto będą potrzebować doświadczenia w aplikacjach sprzedażowych, znajomości technik marketingowych i oczywiście doskonałej obsługi klienta i umiejętności retencji.

Kolejną przydatną umiejętnością jest znajomość innych języków, zwłaszcza jeśli wyróżniasz się w międzynarodową firmę lub pracujesz z określoną grupą docelową. Ogólnie życiorysy przeznaczone do marketingu i sprzedaży, w przeciwieństwie do życiorysów z innych dziedzin, warto zwrócić uwagę na dodatkowe umiejętności i dominujące cechy charakteru, ponieważ jak już wiesz jako utalentowani sprzedawcy, w rzeczywistości sprzedajesz siebie. Aby sprzedać się w najlepszy sposób, musisz przejrzeć zdjęcie przekonujących, profesjonalnych, kompetentnych i oczywiście doświadczonych sprzedawców.

  • Edukacja:

Nie wszystkie stanowiska sprzedaży wymagają stopnia naukowego, ale może to być bardzo pomocne w zależności od branży, do której się zbliżasz. Jeśli masz wykształcenie z uznanej instytucji akademickiej, to jest miejsce, aby je wymienić. Wielu sprzedawców posiada tytuł licencjata lub wyższy z marketingu, administracji biznesowej lub ekonomii.

Jednak nawet jeśli nie posiadasz formalnego dyplomu, to jest miejsce na opisanie kursów i szkoleń, które odbyłeś w tej dziedzinie. Wielu sprzedawców, którzy zostali przeszkoleni w tej dziedzinie lub poznali techniki sprzedaży, przeszło to przez różne szkolenia w ciągu swojej kariery. Zapisz tutaj najistotniejsze.

Szkolenie zawodowe jest istotną zaletą dla sprzedawców terenowych. Odpowiednie szkolenia mogą obejmować kursy z zakresu marketingu, brandingu, finansów, systemów zarządzania klientami i tym podobnych. Skoncentruj się na tego typu szkoleniach, a nie na szkoleniach z innych dziedzin, ponieważ szczegóły dotyczące tej edukacji wprowadzą Cię jako bardziej profesjonalnych sprzedawców.

  • Projekt:

Jako handlowcy wiesz, że zewnętrzna powłoka ma duże znaczenie. W poszukiwaniu pracy CV jest najważniejszym narzędziem sprzedaży. Chcesz umieścić w swoim CV ten sam obraz, co podczas spotkania z klientem: zorganizowany, uporządkowany i profesjonalny.

Branża sprzedaży zajmuje się interakcją międzyludzką, przekonywaniem, cierpliwością i rzetelnością. Logicznie rzecz biorąc, szablon i układ CV powinny odzwierciedlać kombinację przystępnego (czystego i przyjaznego) projektu z wydajną strukturą, aby zademonstrować uporządkowane podejście do Twojej pracy.
Twoje CV zostanie sprawdzone przez pracodawców z ograniczonym czasem i setkami CV innych kandydatów w skrzynce odbiorczej. Chcesz się wyróżniać w najlepszy możliwy sposób: chcesz, aby pracodawcy mogli znaleźć Twoje dane kontaktowe, ostatnią pracę i umiejętności w ciągu kilku sekund, ponieważ to cały czas, kiedy musisz zaimponować.

CV nie jest związane z kompresowaniem jak największej ilości tekstu w dokumencie między dwiema stronami. Zaprojektuj swoje CV tak, aby było wizualnie czyste, zwięzłe i łatwe do odczytania. Nie jest konieczne wchodzenie w zbyt wiele niuansów technicznych, ale utrzymanie prostego i stałego poziomu szczegółowości w całym dokumencie. Na przykład, jeśli dany fragment wydaje się przepełniony treścią w nim zapisaną, następny fragment powinien być jak najkrótszy i zwięzły, aby nie obciążać czytających go.

Oczywiście nie ma potrzeby zaczynać wszystkiego od zera, wybierając jeden z naszych szablonów uzyskasz dokładnie taki efekt, jakiego szukasz i stworzysz świetne CV, które bez wątpienia wyróżni się na tle konkurencji.

  • Podsumowując, kluczowe punkty i jak wyróżnić swoje CV?

Niebo jest granicą, jeśli chodzi o potencjał udanych sprzedawców terenowych. Jest wiele dziedzin praktyki i prawdopodobnie specjalizujesz się w jednej lub kilku z nich, ale jeśli masz dobre umiejętności sprzedażowe, możesz sprzedać prawie wszystko.

Rola sprzedawcy terenowego jest istotną rolą odpowiedzialną za zwiększanie przychodów firmy i jako taka współpracuje z wieloma czynnikami wewnątrz i na zewnątrz firmy. Rola sprzedaży znajduje się na przecięciu operacji, produktu, marketingu i finansów, przy ścisłej współpracy wymaganej do zapewnienia optymalizacji procesu sprzedaży.
Sprzedawcy terenowi przyciągają klientów i sprzedają produkty i usługi firmy na zewnątrz. Metody stosowane przez tych handlowców to rozmowy, prezentacje, konferencje i spotkania online lub twarzą w twarz. Ich role obejmują opracowywanie strategii sprzedaży, identyfikowanie potrzeb klientów, uczestnictwo w wydarzeniach sprzedażowych, osiąganie celów sprzedażowych, dostarczanie informacji zwrotnych dla kierownictwa i poszerzanie baz danych klientów. Udane życiorysy dla sprzedawców terenowych pokazują umiejętność sprzedaży, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, orientację na obsługę klienta, dbałość o szczegóły i kontrolę aplikacji i systemów komputerowych.

Celem CV jest pokazanie pracodawcom i menedżerom ds. rekrutacji, że powinni zatrudnić Twoje wydajne i profesjonalne usługi. Pisząc CV, upewnij się, że szczegółowo opisałeś, dlaczego Twoje dotychczasowe doświadczenie, umiejętności i osiągnięcia przyniosą firmie korzyści i pomogą jej się rozwijać.

Umiejętności, które często uważane są za niezbędne na tym stanowisku to: dobra znajomość branży, w której działasz, marketing, umiejętności perswazji, znajomość różnych technik sprzedaży, umiejętności negocjacyjne, doskonała świadomość handlowa i aktualna znajomość najnowszych osiągnięć w pole. Podczas pisania CV należy zwracać uwagę na pracę zespołową. Wiodący handlowcy osiągają swój osobisty sukces dzięki zespołowi, którym zarządzają i klientom, z którymi mają kontakt. Istotną częścią roli sprzedażowej jest poprawa istniejących relacji i dostosowanie się do różnych sytuacji.

Nie ma żadnych wymagań akademickich, które ograniczają praktykę w tej dziedzinie, o ile kandydaci mają odpowiedni dostęp do dziedziny, w której mogą wejść i rozwijać się w niej. Czasami kandydaci na studia licencjackie w odpowiednich dziedzinach, takich jak marketing, administracja biznesowa i ekonomia, przyciągają nieco więcej uwagi.
 

To tylko niektóre z punktów, które sprawią, że Twoje CV będzie wyróżniać się na tle innych - za pomocą naszego narzędzia do pisania CV na resumake.co.il możesz łatwo i szybko utworzyć CV i zostać zaakceptowanym przez wiodące firmy w rynek.

Gotowe do użycia szablony, które pomogą Twojemu CV wyróżnić się wśród rekruterów
Wypróbuj teraz profesjonalny kreator CV. Rozpocznij za darmo